Uygun fiyatlı katlanabilir telefon: Galaxy Z Flip 3!

Samsung, Galaxy Z Flip 3'te orta sınıf bir yonga seti kullanarak fiyatını düşürmeyi hedefliyor.

Uygun fiyatlı katlanabilir telefon: Galaxy Z Flip 3!

Samsung, önümüzdeki yılın ilk aylarında S Pen destekli Galaxy S21 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bununla birlikte şirket 2021 yılı için ürün yelpazesinde önemli değişiklikler getirmeyi planlıyor.

Samsung, ayrıca piyasaya süreceği akıllı telefonların fiyatlarını da olabildiğince düşürmeye çalışıyor. Zira ortaya çıkan yeni bir raporda Galaxy Z Flip 3'ün bugüne kadar piyasaya sürülmüş en uygun fiyatlı katlanabilir ekranlı akıllı telefon olacağı söyleniyor.

Uygun fiyatlı katlanabilir telefon: Galaxy Z Flip 3!

Galaxy Club'dan yayınlanan bir rapora göre, Galaxy Z Flip 3 modelinde orta sınıf bir yonga setinin kullanılması planlanıyor. Cihazın "SM-F720F" model numarasında kullanılan "F" modelin uluslararası bir pazarda yer alacağını işaret ediyor. Ancak model numarasında "B" nin olmaması yeni modelin 5G desteğinin olmayacağı anlamına geliyor. 

Bu durumda 4G destekli temel Galaxy Z Flip 3 cihazının, Snapdragon 800 serisi yonga setinden daha aşağıda bir yonga seti kullanılması bekleniyor. Şirket uygun fiyatlı bir işlemci kullanılarak katlanabilir ekranlı akıllı telefonun fiyatını düşürmeyi hedeflediğini görebiliyoruz. 

Uygun fiyatlı katlanabilir telefon: Galaxy Z Flip 3! - Resim : 1

Samsung Galaxy Z Flip piyasaya 1449 dolar ( yaklaşık 10740 TL + vergiler) fiyatıyla çıkmıştı. Galaxy Z Fold 2 ise 1999 dolardan (yaklaşık 14817 TL + vergiler) raflarda yerini bulmuştu. Önümüzdeki yıl çıkması planlanan Galaxy Z Flip 3'ün ise yakın zaman içinde hangi fiyattan çıktığını göreceğiz. Ancak mevcut piyasa düşünüldüğün de Samsung'un yeni model için 1000 doların altına inebileceği düşünülmüyor.