Mobil

Üzgünüz ama yine zam geldi | TeknolojiOku-Yorum #25

TeknolojiOku – Yorum programımızın bu haftaki bölümünde artan otomobil fiyatlarını mercek altına aldık.

Üzgünüz ama yine zam geldi | TeknolojiOku-Yorum #25

Son günlerde Türkiye’de en çok konuşulan konulardan birisi de artan sıfır otomobil fiyatları diyebiliriz. Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce gümrük giriş fiyatı 130.000 TL olan otomobillerin ÖTV oranı yüzde 60’tan yüzde 80’e yükseltilmişti.

Bu zam çok geçmeden kapsama giren otomobil fiyatlarına da yansıdı. Nitekim ülkemizde satışta olan pek çok modelin fiyatı dudak uçuklatacak seviyelere çıktı.

Hali hazırda orta seviye bir araç olarak görülen Clio’nun dolu versiyonu bile artık 250.000 TL civarında fiyatlardan satılıyor. Peki bu durum nereye kadar devam edecek? Artan fiyatlar karşısında sıfır otomobil almak artık hayal mi olacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını bu haftaki TeknolojiOku Yorum programımızda bulabilirsiniz. Açıkça konuşmak gerekirse kısa vadede otomobil fiyatlarının ucuzlaması beklenmiyor.

Muhtemelen ilerleyen günlerde ikinci el piyasasında da önemli artışlar yaşanabilir. Zaten salgın yüzünden sıfır otomobildeki stok sıkıntısı da bitmiş değil. Kısacası otomobil söz konusu olduğunda pek de parlak günlerden bahsetmemiz mümkün olmayacaktır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. TeknolojiOku-Yorum programımız her hafta Cumartesi günleri YouTube üzerinden yayınlanıyor. Dilerseniz siz de programımızı YouTube üzerinden takip edebilirsiniz.

Kanalımızı takip ederek videolarımızdan daha erken haberdar olmanız mümkün. Tartışmamızı istediğiniz konuları da videomuzun altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yorumlar
💠Gakk@💠
Şu yerli ve milli aracımızı dört gözle beklim bu ecnebi firmalarını o zaman görecem
Cevapla
X Artık Biliniyor
( Kendi bile inanmıyor Neo Osman ) :)))
Ali Kemal
Ayranı yok içmeye sanıyor ki tahterevanla verecekler buna yerli milli yi motoru her bişeyi ithal o aracın da😀
Güzel
Maşallah
Cevapla
Faruk Yildirim
maşAllah *
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.