Mobil

VİDEO Huawei birkaç dakikada yarısı dolan süper piller duyurdu

Huawei'den süper pil teknoloji geldi. Huawei birkaç dakika içerisinde yarısı dolan piller açıkladı.


Akıllı telefon üreticileri bir yandan yüksek verimli pillerle kullanım süresini uzatmayı hedeflerken, diğer taraftan üreticiler için önemli bir satın alım kriteri olan tasarımı mümkün olduğu kadar inceltmek istiyor. Kimi üreticiler özellikle Sony yazılım tarafında geliştirdiği yöntemlerle Xperia Z serisi telefonlarda iki günü bulan pil süreleri vaat ediyor. Kimi üreticiler ise pil sorununu kullanım süresini uzatmaktan ziyade, pilin hızlı dolmasını sağlayacak teknolojilere odaklanıyor.

Halihazırda 3.000mAh gibi pilleri 40-50 dakikanın altında doldurabilen hızlı şarj teknoloji henüz yok, ancak Huawei’in geliştirdiği yeni nesil süper piller dolum süresini neredeyse on kat daha aşağıya çekiyor. Huawei, Japonya’da düzenlenen 56. Pil Sempozyumu’nda yeni nesil hızlı şarj özelliğine sahip lityum-iyon piller sergiledi.

İlginizi çekebilir; 

1447499275_huawei-battery-4-1280x715.jpg

Huawei'in yeni piller birkaç dakika içerisinde dolacak

Yeni nesil pillerin hızlı şarj süresini şirketin açıkladığı örnekler eşliğinde sunduğumuzda pillerin ne derece hızlı dolduğunu sizler de göreceksiniz. Piller 620 Wh/ L enerji yoğunluğuna sahip. 600mAh gücündeki bir pil iki dakika içerisinde %68 dolum seviyesine ulaşabiliyor. 3000mAh kapasiteli bir pilin %48’i ise 5 dakika gibi bir sürede doluyor.

Huawei tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu piller akıllı telefon, akıllı saat ve elektrikli otomobiller için oldukça cazip görünüyor. Yeni nesil pil teknolojisinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz açıklanmadı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.