Mobil

Video sabitleme karşılaştırması: HTC One M8, Xperia Z2 ve Galaxy S5

Yakın zamanda tanıtılan üç iddialı telefonun hareketli video çekim kaliteleri karşılaştırıldı.

Video sabitleme karşılaştırması: HTC One M8, Xperia Z2 ve Galaxy S5

Mobil cihazlar satın alırken kamera özelliği artık kullanıcıların dikkatini çeken detayların başında geliyor. Son dönemde tanıtılan üç yeni akıllı telefon HTC One M8, Xperia Z2 ve Samsung Galaxy S5 sahip oldukları kamera özellikleriyle kullanıcılara en iyisini vaat etmeye çalışıyor. Galaxy S5'te düşük ışık ve karanlık ortamlarda daha net çekimler gerçekleştiren ISOCELL teknolojisine sahip 16MP çözünürlüklü kameraya yer veriliyor. Bu sensör aynı zamanda 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Xperia Z2'de 20.7MP çözünürlükte Sony üretimi 4K video kaydı gerçekleştirebilen Exmor RS sensör yer almaktadır. HTC One M8'de ise çift kamera özellikli 4 Ultrapiksel çözünürlüklü bir sensöre yer veriliyor.

HTC One M8, Xperia Z2 ve Samsung Galaxy S5 için hazırlanan videoda Tayvan'nın başkenti Taipei'de bir metro istasyonunda telefonların video kaydı ve görüntü sabitleme çekim kaliteleri karşılaştırılıyor. Video stabilizasyonu özelliğine sahip üç telefon için hazırlanan video sonrasında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.