Vivo işi abarttı, performansta rakip tanımıyor

Vivo'nun iddialı yeni tablet modeli Pad 3 Pro, piyasaya çıkışı öncesi Geekbench testinde en güçlü MediaTek çipiyle dikkatleri üzerine çekti.

Vivo işi abarttı, performansta rakip tanımıyor

Çinli teknoloji devi Vivo'nun, 26 Mart'ta büyük bir lansman etkinliği düzenleyeceği konuşuluyor. Etkinlikte, Snapdragon 8 Gen 2 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setlerine sahip Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro akıllı telefonlarının yanı sıra Vivo Pad 3 Pro tabletin de tanıtılması bekleniyor. Bu yeni tablet, özellikleriyle ilgili bazı bilgilerin ortaya çıktığı Geekbench platformunda görüldü.

MediaTek'in en güçlü yonga setlerinden biri olan Dimensity 9300'ün kullanıldığı bu cihaz, 16 GB RAM ile donatılmış ve Android 14 işletim sistemini kullanıyor. Geekbench testlerinde tek çekirdekte 2223, çok çekirdekte ise 7547 puan alan Vivo Pad 3 Pro'nun, yüksek performans sunması bekleniyor.

Vivo işi abarttı, performansta rakip tanımıyor

Tabletin, 12.95 inç büyüklüğünde, 3K çözünürlük sunan bir LCD ekrana ve 144Hz tazeleme oranına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca, 11,500mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek olan cihazın 66W hızlı şarj desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın ön yüzünde 8 megapiksel, arka yüzünde ise 13 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera bulunacak.

Vivo'nun bu yeni tablet ve akıllı telefonları, özellikle yüksek performans ve üstün ekran özellikleriyle dikkat çekiyor. Tablet ve telefonların, kullanıcılarına sadece günlük işlerde değil, aynı zamanda oyun ve multimedya kullanımlarında da üst düzey bir deneyim sunması hedefleniyor. Bu cihazların, teknoloji severler arasında büyük bir ilgi uyandırması ve Vivo'nun pazardaki konumunu daha da güçlendirmesi bekleniyor. Özellikle Dimensity 9300 yonga setinin kullanımı, tabletin yüksek performansının yanı sıra enerji verimliliğinde de iddialı olacağını gösteriyor.