Vivo kamera konusunda kendisini aştı; bu efsane fotoğraflar bir telefonla çekildi

Vivo'nun yakında tanıtması beklenen X Fold 3 Pro modelinin kamerasına ait örnek fotoğraflar internete sızdırıldı ve kullanıcıların beklentilerini yükseltti.

Vivo kamera konusunda kendisini aştı; bu efsane fotoğraflar bir telefonla çekildi

Vivo'nun katlanabilir akıllı telefon serisi Vivo X Fold 3'ün yakında piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Bu serinin, Vivo X Fold 3 ve X Fold 3 Pro olmak üzere iki cihazı kapsayacağı belirtiliyor. Vivo X Fold 3'ün performans verileri daha önce AnTuTu üzerinde ortaya çıkmıştı ve şimdi de Xinhua Haber Ajansı, Vivo X Fold 3 Pro'nun kamerasına ait örnek fotoğrafları paylaştı.

Buna göre, X Fold 3 Pro'nun ana kamerası f/1.68 diyafram açıklığına ve 23 mm eşdeğer odak uzunluğuna sahip olacak. Cihazda bulunan telefoto kameranın ise f/2.57 diyafram açıklığı ve 70 mm eşdeğer odak uzunluğu ile geleceği ifade ediliyor.

Daha önce yapılan açıklamalarda, X Fold 3 Pro'nun ana kamerasının f/1.68 diyafram açıklığına sahip OV50H OmniVision 50 megapiksel lens ile donatılacağı belirtilmişti. Buna ek olarak, cihazda 3x optik zoom, 70mm odak uzunluğu ve telefoto makro fotoğrafçılık özelliği sunan OV64B 64 megapiksel periskop telefoto kamera bulunacak.

Vivo kamera konusunda kendisini aştı; bu efsane fotoğraflar bir telefonla çekildi - Resim : 1

Vivo kamera konusunda kendisini aştı; bu efsane fotoğraflar bir telefonla çekildi

Paylaşılan örnek fotoğraflara göre, telefoto kamera yüksek yakınlaştırma seviyelerinde bile detayları iyi bir şekilde yakalayabiliyor. Ayrıca düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesi de oldukça iyi görünüyor.

Vivo X Fold 3 Pro'nun, 6.53 inç OLED kapak paneli ve 8.03 inç katlanabilir OLED ekran ile geleceği söyleniyor. Her iki ekranın da sırasıyla 2748 x 1172 ve 2408 x 2200 piksel çözünürlükleri destekleyeceği ve ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcılarına sahip olacağı ifade ediliyor. Cihaz, Android 14 tabanlı OriginOS 4 işletim sistemiyle çalışacak ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacak. Ayrıca 16GB RAM ve 1TB depolama alanı sunması beklenen cihazın, 120W kablolu ve 50W kablosuz şarjı destekleyen 5,800mAh batarya kapasitesine sahip olması öngörülüyor. Vivo V3 çipi, IR blaster, çift hoparlör, X-eksenli lineer motor, cam arka panel ve suya dayanıklı gövde gibi özellikler cihazın diğer dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.