Vivo S19 ve S19 Pro'nun benzersiz görüntüleme yetenekleri resmen onaylandı

Vivo, S19 ve S19 Pro modellerinin görüntüleme yeteneklerini resmi olarak duyurdu. Bu özellikler, kullanıcılar için büyük bir yenilik sunuyor.

Vivo S19 ve S19 Pro'nun benzersiz görüntüleme yetenekleri resmen onaylandı

Vivo'nun Çin'deki Başkan Yardımcısı Jia Jingdong, Vivo S19 ve S19 Pro hakkında önemli bilgiler paylaştı. Daha önce Geekbench'te görülen Vivo S19 serisi, sızdırılan posterlerle de tasarımı hakkında ipuçları vermişti.

Vivo S19, Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisiyle güçlendirilirken, S19 Pro, MediaTek Dimensity 9200+ işlemci ile gelecek. S19 modeli 6000 mAh, S19 Pro ise 5500 mAh batarya kapasitesi sunacak ve her iki model de 80W hızlı şarj desteğine sahip olacak. S19 Pro, 6.78 inç 2800 x 1260 çözünürlüklü OLED ekran, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı sunacak.

Jia Jingdong, S19 Pro'nun sektörde bir ilk olan 50 megapiksel Sony IMX921 sensörüne sahip olacağını doğruladı. Ayrıca, 50 MP Sony telefoto sensörü (50× dijital zoom destekli) ve "anti-distortion geniş açılı çift yumuşak ışıklı selfie" özelliklerini de belirtti. Hem S19 hem de S19 Pro, 50 MP ön kamera ve 8 MP ultra geniş açılı kamera sunacak.

Vivo, S19 serisinde görüntü işleme konusuna odaklanmış durumda. Kameraya eklenen "yumuşak ışık halkası", konuyu eşit bir şekilde aydınlatarak yüz veya diğer nesneler üzerindeki aşırı gölge kontrastını azaltmayı amaçlıyor. Ana kamerayla çekim yaparken ışığı geniş bir alana dağıtırken, telefoto moduna geçildiğinde ışığı dar bir ışın demeti halinde odaklayarak uzak nesneleri kapsayacak şekilde ayarlıyor. Bu teknoloji, ideal ışık dağılımı, ışık dokusu ve ışık renk sıcaklığı sunmayı hedefliyor.

Resmi açıklamaya göre, "Yumuşak ışık halkası" Vivo S serisinin ikonik bir yeniliği olarak öne çıkıyor. Jia Jingdong, portrelerin yurtdışındaki rakiplerinden daha iyi olabileceğini vurguluyor. Ayrıca, gölgeleri kasıtlı olarak kullanarak konuya biraz kontrast katmayı amaçladıklarını belirtiyor.

S19 serisi, kamera modülünde "eşzamanlı odak değişimi" sunarak otomatik odaklamanın daha güvenilir olmasını sağlıyor. Ayrıca, sürekli gelişen kendi kendine geliştirilen portre algoritmalarını da içeriyor. Görüntüleme yapay zekasına “güzel şeyler” tercihini denetimli makine öğrenimi yoluyla kodladıkları da belirtiliyor.