Vivo V29 Pro’nun muhtemel çıkış tarihi sızdırıldı

Vivo son zamanlarda adeta gaza basmış gidiyor. Peki Çinli şirketin yeni modelinde akıllı telefon meraklılarını neler bekliyor?

Vivo V29 Pro’nun muhtemel çıkış tarihi sızdırıldı

Vivo V29 serisinin dedikoduları bir süre çevrimiçi platformlarda boy göstermişti. V27 serisinin yalnızca birkaç ay önce tanıtılmasının ardından, V29 serisinin bu kadar erken bir zamanda duyulması sürpriz olabilir. Fakat bu durum, hızla gelişen teknoloji dünyasının bir parçasıdır. Duyumlarımız, yeni yaşam tarzı akıllı telefon serisinin, önümüzdeki ay, Haziran ayında erken bir lansmanla tanıtılacağı yönünde. Vivo V29 Pro modelinin ana özelliklerini içeren bir rapor da ortaya çıktı, ancak resmi bir onay henüz gelmedi.

Kısa bir süre önce 91Mobiles Hindi tarafından yayınlanan rapora göre Vivo V29 Pro, Haziran ayında global bir lansmanla piyasaya sürülecek. Telefonun, daha temel bir model olan Vivo V29 Lite ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Üç cihazın da Hindistan pazarına sunulacağı iddia edildi, ancak Vivo bu detayları henüz resmi olarak doğrulamadı.

Vivo V29 Pro’nun muhtemel çıkış tarihi sızdırıldı

Vivo V29 Pro modelinin, Full HD+ çözünürlüklü ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.7 inçlik bir OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Cihazın, OIS'yi destekleyen 64MP birincil sensöre sahip üçlü bir arka kamera kurulumu olacak. Ek olarak, ultra geniş bir çekim kapasitesi ve üçüncü birim olarak belki bir derinlik ya da makro sensörü olması muhtemel. Cihazın, özçekimler ve video görüşmeleri için 50MP bir ön kamera ile donatıldığı belirtiliyor.

Vivo V29 Pro modelinin, 5000mAh kapasiteli bir batarya ile gelmesi ve 66W hızlı şarjı desteklemesi bekleniyor. Rapor, cihazın 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanına sahip olacağını belirtiyor. Cihazın, Çin pazarına sunulan Vivo S17 Pro'nun yeniden markalanmış bir versiyonu olabileceği söylendi. Cihazın içerisinde, MediaTek Dimensity 7200 yonga seti tarafından desteklenmesi öngörülüyor.