Vivo Watch GT sunduğu özelliklerle adeta mest etti

Vivo, uzun pil ömrü ve eSIM desteği ile dikkat çeken Watch GT modelini tanıttı. Bu yeni akıllı saat, kullanıcılarına daha fazla özgürlük ve kullanım süresi sunuyor.

Vivo Watch GT sunduğu özelliklerle adeta mest etti

Vivo, S19 serisi akıllı telefonlarının lansmanıyla birlikte akıllı saat yelpazesini de genişletti. Markanın son ürünü olan Vivo Watch GT, sağlık takibi için gerekli tüm özelliklerin yanı sıra birkaç ek özellikle birlikte geliyor. Ayrıca birçok kullanışlı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Bu arada, Vivo yakın zamanda Watch 3'ün EKG versiyonunu da duyurdu. İşte Watch GT hakkında bilmeniz gereken her şey.

Vivo Watch GT, mat alüminyum alaşımlı orta çerçeve ve sağ tarafında paslanmaz çelik döner taç bulunan kare bir kadrana sahip. 1.85 inç büyüklüğünde, 390 x 450 piksel çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Akıllı saat, sesli komutla saat yüzü oluşturmanızı sağlayan AI saat yüzü özelliğine sahip.

Sağlık odaklı özellikler arasında kalp atış hızı ve SpO2 sensörü, uyku takipçisi ve adet döngüsü monitörü yer alıyor. Ayrıca stres seviyelerini ölçme yeteneğine de sahip. Saat, yüksek gürültü seviyelerinde sizi daha sessiz bir alana geçmeniz için uyaran gürültü algılama özelliği de sunuyor. Cihaz, 100'den fazla spor modu desteği sağlıyor. Ayrıca temel tanıtım, yağ yakma, stres rahatlatma ve dayanıklılık eğitimi olmak üzere dört modda spor koçluğu hizmeti sunuyor.

Vivo Watch GT, BlueOS işletim sistemiyle çalışıyor. Gerçek zamanlı olarak düşüncelerinizi kaydetmenizi sağlayan AI Shorthand özelliğine sahip. Ayrıca, uçuşlar, trenler, taksiler ve filmler hakkında en son güncellemeleri okuyan ve saat yüzünün üst kısmında gösteren AI Smart Window özelliği bulunuyor. NFC kart tutucuları, hızlı QR kodu ve hızlı kartlar gibi pratik özellikler de mevcut.

505mAh batarya kapasitesine sahip olan Vivo Watch GT, bekleme modunda 21 gün, normal kullanımda ise 10 gün kullanım süresi sunuyor. eSIM desteği ile akıllı telefona ihtiyaç duymadan arama yapma olanağı tanıyor. Vivo Watch GT'nin deri kayışlı versiyonu 123 dolardan, yumuşak kauçuk kayışlı versiyonu ise 110 dolardan satışa sunuluyor.