Vivo X Fold 3 Pro'nun lansman tarihi açıklandı

Vivo X Fold 3 Pro'nun lansman tarihi açıklandı ve yapay zeka özellikleri tanıtıldı. Bu model, katlanabilir telefon deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

Vivo X Fold 3 Pro'nun lansman tarihi açıklandı

Vivo, Hindistan'daki ilk katlanabilir telefonunun tanıtımına resmi olarak başladı. Vivo X Fold 3 Pro, Samsung Galaxy Z Fold 5 ve OnePlus Open ile rekabet edecek. Resmi lansman etkinliğinden önce, marka, yaklaşan ürün hakkında bazı önemli detayları ortaya koyan bir mikro site açtı. Mikro sitenin açıklama bölümünde, katlanabilir akıllı telefonun lansman tarihini fark ettik. Ayrıca, Vivo X Fold 3 Pro'nun Flipkart'ta satışa sunulacağı doğrulandı.

Vivo X Fold 3 Pro'nun Hindistan lansman tarihi yanlışlıkla ortaya çıktı. Vivo X Fold 3 Pro'nun açıklama bölümünde "6 Haziran 2024'e kadar lansman tarihi" ifadesi yer alıyor. Bu, katlanabilir telefonun 6 Haziran'da piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Vivo'nun önümüzdeki günlerde resmi olarak bunu duyurması bekleniyor.

Vivo X Fold 3 Pro'nun lansman tarihi açıklandı - Resim : 1

Vivo X Fold 3 Pro'nun lansman tarihi açıklandı

Vivo X Fold 3 Pro, Hindistan'da çeşitli yönlerden ilk katlanabilir telefon olarak lanse ediliyor. 11.2 mm kalınlığında ve 236 gram ağırlığında olan telefon, en ince ve hafif katlanabilir telefon olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, 8.03 inçlik dahili ekranı ile ülkedeki en büyük ekrana sahip katlanabilir telefon olacak. 4.500 nit tepe parlaklık seviyesi ile en parlak ekrana sahip katlanabilir telefon unvanını da alacak. Son olarak Vivo X Fold 3 Pro, Hindistan'ın ilk Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye sahip katlanabilir telefonu olarak doğrulandı.

Mikro site ayrıca, Vivo X Fold 3 Pro'nun ZEISS markalı üçlü arka kameralarla geleceğini gösteriyor. Bu kameralar arasında iki sensör ve 10x zoom yapabilen bir periskop lens bulunuyor. Ayrıca ZEISS çok odaklı portre modu, çeşitli odak uzaklıklarında çekim yapma imkanı sunuyor. Karbon fiber menteşe, 500.000 katlanma ve 12 yıl kullanım ömrü ile derecelendirildi. Vivo, X Fold 3 Pro'nun Gemini AI ile birlikte AI not yardımı, AI transkript yardımı ve AI ekran çevirisi gibi özelliklere sahip olacağını da doğruladı.

Vivo X Fold 3 Pro'nun bu özellikleri, Hindistan'daki katlanabilir telefon pazarında dikkat çekeceğe benziyor. Lansman tarihine kadar daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.