Vivo X Fold 3 Pro’nun şarj ve kamera özellikleri sızdırıldı

Vivo'nun katlanabilir telefonu X Fold 3 Pro, gelişmiş şarj ve kamera özellikleri ile yakında teknoloji tutkunlarıyla buluşacak.

Vivo X Fold 3 Pro’nun şarj ve kamera özellikleri sızdırıldı

Çin'in önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Vivo, katlanabilir telefon segmentinde yeni bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Firmanın üzerinde çalıştığı Vivo X Fold 3 Pro modeli, teknoloji dünyasının gündemine oturmuş durumda. Yakın zamanda Çin'in 3C sertifikasyon kuruluşundan onay alan bu cihazın, Mart ayında resmiyet kazanması bekleniyor. 3C sertifikası, cihazın 120W hızlı şarj desteğiyle geleceğini ve 5G bağlantı özelliğine sahip olacağını ortaya koyuyor.

Duyumcu Digital Chat Station'ın Weibo üzerinden yaptığı paylaşımla, cihaz hakkında daha fazla detay gün yüzüne çıktı. Vivo X Fold 3 Pro'nun 50W kablosuz şarj desteği sunması ve 5,700mAh kapasiteli bir batarya ile donatılması bekleniyor. Ayrıca cihazın arka kamera kurulumu hakkında da bilgiler verildi; 50 megapiksellik ana kamera, 50 megapiksellik ultra geniş açılı lens ve 64 megapiksellik periskop telefoto kamera bu kurulumun parçaları arasında.

Vivo X Fold 3 Pro’nun şarj ve kamera özellikleri sızdırıldı

Vivo X Fold 3 Pro'nun önceki modelden daha ince ve hafif olacağı söyleniyor. X Fold 2'nin katlanmış haldeki 12.9mm kalınlığı ve 279 gram ağırlığına kıyasla, bu yeni modelin dünyanın ilk Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip katlanabilir telefonu olması bekleniyor. Standart model olarak anılan Vivo X Fold 3'ün ise Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile piyasaya sürülmesi ve Pro modelinde bulunan bazı özelliklerden yoksun olması öngörülüyor. Örneğin, ultrasonik parmak izi tarayıcısı, kablosuz şarj desteği ve periskop telefoto kamera gibi.

Her iki modelin de dış ve iç ekran boyutlarının aynı olması beklenirken, Pro modelin her iki ekranında da ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcılarına sahip olacağı belirtiliyor. Son sızıntılar, X Fold 3 serisinin Mac entegrasyonunu destekleyeceğini de gösteriyor. Bu yenilikler, Vivo'nun katlanabilir telefon pazarındaki konumunu daha da güçlendirecek gibi görünüyor. Teknoloji meraklılarının ve tüketicilerin, bu yeni cihazların resmi tanıtımını sabırsızlıkla beklediği bir gerçek.