Vivo X100 Pro’nun kamera yapısı hakkında yeni bilgiler var

Çinli teknoloji şirketi Vivo tarafından geliştirilen ve bir süredir sızıntılarla kendini hatırlatan Vivo X100 Pro modeli şimdi de kamera detaylarıyla adından bahsettirdi.

Vivo X100 Pro’nun kamera yapısı hakkında yeni bilgiler var

Vivo, X100 adında yeni bir akıllı telefon serisi üzerinde çalışıyor. Bu serinin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise şüphesiz kamera sensörleri olacak. Duyumcu Digital Chat Station'ın bilgilerine göre, yaklaşan Vivo X100 akıllı telefonunda 64 megapiksel kamera sensörü ile bir periskop modülü yer alacak.

Bu periskop lensin 100mm odak uzaklığına sahip olduğunu ve f/2.5 diyafram açıklığı ile düşük ışık koşullarında çekim yapmak üzere optimize edildiğini belirtmek gerek. Kamera, OmniVision OV64B marka 64-megapiksel 1/2” sensör ile donatılacak. Sensörde yer alan 0.7µm doğal pikseller, 4'te 1 birleştirme özelliğine sahip olacak.

Vivo X100 Pro’nun kamera yapısı hakkında yeni bilgiler var

Vivo'nun bu modelde Zeiss ile işbirliği yapacağı da gelen bilgiler arasında. Telefonun Vario-Appo-Sonnar lensleri kullanması bekleniyor. Ana kamera sensörünün özel olarak Sony için üretileceği ve 53 megapiksel 1/1.43” sensörle gelmesi planlanıyor.

Vivo X100 serisi üç farklı modelle kullanıcıların karşısına çıkacak: X100, X100 Pro ve X100 Pro+. X100 ve X100 Pro'nun bu yılın Kasım ayında piyasaya sürülmesi beklenirken, en üst seviye model olan X100 Pro+ ise önümüzdeki yılın başlarında kullanıcılara sunulacak.

Bu akıllı telefon serisinin, Vivo'nun kendi üretimi olan V3 6nm görüntü işlemci yongası ile birlikte gelmesi olası. Ayrıca yeni Zeiss T* kaplama teknolojisi de bu telefonlarda yer alabilir.