Vivo X90 küresel pazar için de resmen tanıtıldı: İşte özellikleri ve muhtemel fiyatı

Akıllı telefon dünyası için en önemli alternatif markalardan biri olan Vivo, bir süre önce Çin’de tanıttığı yeni akıllı telefonunu şimdi de küresel pazarda podyuma çıkarttı.

Vivo X90 küresel pazar için de resmen tanıtıldı: İşte özellikleri ve muhtemel fiyatı

Yeni bir akıllı telefon satın alacakların en önemli sorunu hangi markaya yöneleceğidir. Bazıları için bu konu son derece nettir. Fiyatı ne olursa olsun Apple ya da Samsung’un en güçlü modellerinden şaşmaz.

Diğerleri içinse öncelik bütçesine uygun en iyi akıllı telefonu almak olacaktır. İşte özellikle ikinci kategoriye giren akıllı telefon kullanıcılarını hedefleyen Vivo, geçtiğimiz aylarda Çin’de tanıttığı yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini şimdi de küresel pazarda hayranlarının karşısına çıkarttı.

Vivo X90 küresel pazar için de resmen tanıtıldı: İşte özellikleri ve muhtemel fiyatı

Vivo X90’ın özelliklerine ön yüzeyinden bakmaya başladığımızda, bizleri burada 6,78 inç büyüklüğünde ve 1260 x 2800 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran karşılıyor. Gücünü MediaTek Dimensity 9200 yonga setinden alan telefon bu işlemci kümesini 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı, 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 512GB dahili depolama alanı ile destekleyecek.

Arka yüzeyinde 50,3MP + 50MP + 12MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumu bulunan telefonun ön yüzeyinde ise 32MP’lik tek bir lens mevcut. Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alan telefon aynı zamanda bu pilini 120W hızlı şarj teknolojisiyle destekliyor. Telefonun satış fiyatı hakkında henüz kesin bir açıklama yapılmamış olsa da gelen bilgilere göre cihazın 800 dolardan biraz daha fazla bir fiyattan satışa sunulacağı konuşuluyor.