Vivo Y200'ün temel özellikleri açıklandı

Vivo tarafından geliştirilen yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli Vivo Y200'ün kilit özellikleri netleşti.

Vivo Y200'ün temel özellikleri açıklandı

Vivo, orta segmente yönelik yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor: Vivo Y200. Daha önce bu modelle ilgili bazı sızıntılar ve tasarım detayları paylaşılmış olsa da, yeni elde edilen bir sertifikasyon sayesinde cihazın ana özellikleri ve tasarımı netlik kazandı.

Google Play Console'da ortaya çıkan Vivo Y200, V2307 model numarasıyla doğrulanmış durumda. Daha önce yaşanan sızıntılar, cihazın tasarımını ortaya koymuştu; şimdi ise daha net görsellere sahibiz. Telefonun arka kısmında, Ring Aura LED ışık ile eşleştirilmiş bir çift kamera bulunuyor. Ayrıca, arka panelin kenarlardan kavisli olduğu görülüyor. Öte yandan, ön taraf merkezi konumlanmış delikli bir selfie kamerasına ve yana doğru kavisli kenarlara sahip.

Vivo Y200'ün temel özellikleri açıklandı

Çinli akıllı telefon üreticisi, Vivo Y200’ün tasarımını ve özelliklerini kısa bir süre önce resmi olarak X (daha önce Twitter olarak bilinir) üzerinden tanıttı. Y200 modeli, Qualcomm Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti ve maksimum 8GB RAM ile güçlendirilmiş durumda. İlginç bir şekilde, cihaz Google Play Console listelemesinde Android 11 işletim sistemi ile çalışırken görüldü, ancak cihazın büyük olasılıkla kutusundan Android 13 tabanlı FuntouchOS 13 ile çıkması bekleniyor.

Önceki raporlarımıza dayanarak, Vivo Y200, yüksek 6.67 inç AMOLED ekrana sahip olacak. Diğer yandan, arka kısım 64 megapiksel çift kamera kurulumuna ev sahipliği yapıyor. Ana sensörün Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliğine sahip olması bekleniyor. Diğer söylentilere göre, 4,800mAh batarya kapasitesi, 44W hızlı şarj ve ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı gibi özellikler barındırıyor.