Vivo Y22s çok yakında geliyor! İşte cihazın özellikleri

Vivo Y22s hakkında detaylar netleşmeye başladı. İşte lansman tarininin yakında gerçekleşmesi beklenen cihazla ilgili detaylar.

Vivo Y22s çok yakında geliyor! İşte cihazın özellikleri

Son zamanlarda, Vivo V25 Pro, Vivo V25, Vivo Y35 ve Vivo Y22s, FCC sertifikasyon platformunun veritabanında tespit edilmişti. Farklı platformlarda karşımıza çıkması da cihazın yakında piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

V25 Pro'nun 17 Ağustos'ta piyasaya sürülmesi planlanıyor. Vanilya V25'in onunla birlikte piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil. Vivo Y35 Endonezya'da resmiyet kazandı. Pricebaba tarafından yayınlanan yeni bir raporda, Y22'lerin resmi hale gelmesi çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Vivo Y22s, tasarımının markanın mevcut Y serisi telefonlarından bazılarına benzeyeceğini gösteriyor. Ön tarafında ise gözyaşı damlası çentikli bir ekrana sahip. Cihazın arka tarafı, kare şekilli bir modülün içine yerleştirilmiş çift kameralı bir ünite ile donatılmış. Muhtemelen yana bakan bir parmak izi tarayıcısı olacak. Y22'ler siyah ve mavi renklerinde satışa sunulacak.

Vivo Y22s teknik özellikleri 

vivo

Vivo Y22s 4G, HD+ çözünürlüğe sahip 6.55 inç IPS LCD ekrana sahip olacak. Selfie'ler için cihaz 8 megapiksel ön kamera ile gelecek. Arka kamera kurulumu 50 megapiksel birincil lens, 2 megapiksel yardımcı kamera ve bir LED flaştan oluşacak. Y22s, Snapdragon 680 yonga seti tarafından desteklenecek. Cihaz, 8 GB RAM ve 128 GB yerel depolama ile donatılacak. Daha fazla depolama için bir microSD kart yuvası ile donatılmış olması muhtemel.

Y22s, 18W şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil barındıracak. Üstte FunTouch OS 12 ile Android 12 işletim sistemine önyükleme yapması bekleniyor. Raporda, Y22'lerin lansman tarihi veya fiyatı hakkında hiçbir bilgi yok.