Vivo, yeni katlanabilir akıllı telefonunun özelliklerini detaylandırmaya devam ediyor

Çinli teknoloji şirketi Vivo, yeni katlanabilir akıllı telefon modeline ait kilit özelliklerini yeniden anlatmaya devam ediyor.

Vivo, yeni katlanabilir akıllı telefonunun özelliklerini detaylandırmaya devam ediyor

Vivo X Flip, markanın boyuna katlanabilir telefon kategorisindeki girişini işaret ediyor. Bu telefon dün, ikinci nesil X Fold 2 ile birlikte Çin'de piyasaya sürüldü ve Oppo Find N2 Flip ve Galaxy Z Flip 4 gibi mevcut rakiplerine kıyasla dikkate değer özellikler sunuyor. Telefonun büyük bir 3 inç AMOLED kapak ekranı ve 6,74 inç ana paneli var. Şirket, telefonun BOE yapımı bir ekrana sahip olduğunu ve yeni Q9 parlak malzemeleri ve uyarlanabilir dinamik yenileme hızı teknolojisi kullandığını belirtti.

Vivo X Flip, bugün piyasaya sürüldü ve şirket şimdi ekranı hakkında ilginç bilgiler paylaştı. Resmi açıklamaya göre, katlanabilir OLED ekranlar Çin'in BOE şirketi tarafından üretiliyor. Vivo X Flip serisi, BOE'nin en üst düzey esnek OLED ekran teknoloji çözümünü sunuyor. Ekran şirketin ultra ince cam (UTG) teknolojisi ile donatılmıştır. UTG sayesinde katlanabilir ekranın dayanıklılığı ve esnekliği önemli ölçüde artırıldı ve daha ince ve ekran hasarına daha az duyarlı hale getirildi.

Vivo, yeni katlanabilir akıllı telefonunun özelliklerini detaylandırmaya devam ediyor

Ayrıca, telefon BOE'nin su damlası katlanma ve bükülme çözümü ile donatılmış 6.74 inç OLED katlanabilir bir ekrana sahip. Ekran katlandıktan ve açıldıktan sonra düz kalır, ancak belirgin bir kırışıklık görülebilir. Panel, 240Hz dokunma örnekleme hızı teknolojisi ile düzgün bir dokunmatik tepki hızı sunar.

İç ve dış çift ekranlar BOE'nin yeni Q9 parlak malzemelerini kullanır ve geniş bir renk gamı teknolojisi ve 1200 nit'lik bir piksel parlaklığı ile optimal bir renk ekranı sunar. Şirket ayrıca ultra yüksek frekanslı PWM karartma teknolojisini de kullanarak, karanlık ortamlarda ekran titremesinin olası zararını azaltarak gözleri korur. Ekranın ışık yayan yapısal birimlerinin optimize edilmesiyle, ekran üzerindeki zararlı mavi ışık da en aza indirilir.