Vivo yeni mühendislik harikası için geri sayıma geçti, böylesini kimse yapamamıştı

Vivo, X Fold 3 modelini 26 Mart'ta Çin'de tanıtacak. Bu katlanabilir telefon, piyasadaki diğer cihazlardan ayrılan özellikleriyle dikkat çekiyor.

Vivo yeni mühendislik harikası için geri sayıma geçti, böylesini kimse yapamamıştı

Vivo, katlanabilir telefonlar alanında yeni bir çığır açmaya hazırlanıyor. X Fold 3 serisi, Çin'de 26 Mart'ta tanıtılacak. Bu seride yer alacak olan X Fold 3 ve X Fold 3 Pro modelleri, özellikleriyle dikkat çekiyor. Her iki model de ultra ince ve hafif bir tasarıma sahip olacak. Öyle ki, açıldıklarında dünyanın en ince telefonu olan 2015 model Vivo X5 Max'ten bile daha ince bir yapıda olacakları söyleniyor.

X Fold 3 Pro, katlanabilir telefonlar arasında ilk kez Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine ev sahipliği yapacak. X Fold 3 ise Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle gelecek. Her iki model de performans testleri AnTuTu ve Geekbench'te görüldü.

Ekran kalitesi konusunda da Vivo, kullanıcılara sınırları zorlayan bir deneyim sunuyor. 8.03 inçlik Samsung E7 AMOLED ana ekran, 2K çözünürlük ve 3.000 nit parlaklık değeriyle göz kamaştırıyor. Dahili ekranın boyutu ise 6.5 inç olup, yine ultrasonik parmak izi tarayıcısına sahip.

Vivo yeni mühendislik harikası için geri sayıma geçti, böylesini kimse yapamamıştı

Kamera donanımı da oldukça etkileyici. Her iki modelde de 50MP ana, 50MP ultra geniş açı ve 64MP periskop modülü bulunuyor. Bu modüller, OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) ile destekleniyor. Ayrıca Vivo'nun kendi geliştirdiği V3 görüntü işleme çipi bu modellerde yer alıyor.

Yazılım tarafında ise cihazlar, Android 14 tabanlı OriginOS 4 ile çalışıyor. 5.500 mAh kapasiteli pil, 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği sunuyor. Fiyatlandırma konusunda ise X Fold 3'ün yaklaşık 7.999 yuan (1.113$) ve X Fold 3 Pro'nun ise temel model için 9.999 yuan (1.391$) civarında olacağı tahmin ediliyor. Bu yeniliklerle birlikte Vivo, katlanabilir telefon pazarında önemli bir yer edinmeyi hedefliyor.