Vivo'dan çok ucuza iki akıllı telefon geliyor!

Ülkemizde de satış yapmaya başlayan hatta bir fabrika açacak olan Vivo, Vivo Y76s ve Vivo Y53L isimli iki yeni giriş seviyesi telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Vivo'dan çok ucuza iki akıllı telefon geliyor!

Çinli telefon üreticisi Vivo, önce Vivo X60 serisi ile amiral gemilerini tanıtmış, ardından da geçtiğimiz günlerde Vivo V21 ile selfie konusunda çığır açan bir telefon ortaya çıkarmıştı. Ülkemizde de Vivo Y70, Vivo Y20 ve Vivo X51 modelleri ile satışta olan üreticinin yeni telefonları da ortaya çıktı. Giriş seviyesi telefonlarına pek de alışık olmadığımız düz olmayan çift rakamlı model isimleri vermeyi seven Vivo, iki yeni giriş seviyesi telefon daha çıkaracak.

Vivo Y76S ve Vivo Y53L

Vivo Y76s ve Vivo Y53L isimli iki telefon hakkında IMEI ve CEIR veri tabanlarında isimlerini görmemizden başka pek bir bilgiye sahip değiliz. CEIR (Central Equipment Identity Register) Hindistan’da telefonları takip edebilmek için oluşturulmuş bir sistem. Bu yüzden bu telefonların Hindistan’da çıkacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Ülkemize gelip gelmeyeceklerini ise zaman gösterecek. Vivo’nun da Türkiye’de fabrika açacağını düşündüğümüzde belki bu uygun fiyatlı modelleri ülkemizde de üretip piyasaya sürebilir.

Vivo'dan çok ucuza iki akıllı telefon geliyor! - Resim : 1

Fotoğraf: Vivo X60 Pro

5G desteği olmayacak

Uygun fiyatlı modeller arasında yer alacakları için 5G desteğine sahip olmayacak. Telefonlarda 4G bağlantısı ile iletişim sağlanacak. Listelemeye göre V76S 18 Watt hızlı şarj desteğine sahip olacak ve şarj aleti kutu içerisinden çıkacak. Bunun haricinde maalesef ki bir bilgi bulunmuyor.

Kasım 2020’de çıkan Y73S’in Dimensity 720 yonga setine, Full HD+ AMOLED ekrana ve 48 MP kameraya sahip olduğunu düşünürsek yeni modelin de benzer bir özellik listesine sahip olacağını varsayabiliriz. Belki bazı alanlarda geliştirmeler sunulabilir.

Sizce bu yeni modeller Türkiye’ye gelmeli mi? Vivo Türkiye’de kuracağı fabrikada Y73S gibi giriş seviyesi cihazları mı üretmeli? Fikirlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.