Vivo'nun yeni amiral gemisi modeli iPhone'daki popüler özellikle geliyor

Vivo X100 Ultra'nın uydu iletişim özellikli sürümü 3C ve MIIT sertifikalarını alarak lansman için gün sayıyor.

Vivo'nun yeni amiral gemisi modeli iPhone'daki popüler özellikle geliyor

Vivo X100 Ultra modelinin uydu iletişim özellikleri taşıyan yeni versiyonları piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. İki farklı model numarası ile gelecek olan bu cihazlar, 5G destekli bir standart sürüm ve uydu bağlantı özelliği sunan bir versiyon olarak kullanıcılara sunulacak. 5G destekli standart model V2366GA, Çin'deki sertifika platformları olan 3C ve MIIT tarafından onaylandı. Uydu bağlantılı model V2366HA ise yakın zamanda aynı kurumlar tarafından sertifika almıştır.

V2366GA modelinin aldığı radyo sertifikası ve cihazın güç adaptörüne dair bilgiler de geçtiğimiz hafta paylaşıldı. V8073L0A1-CN / V8073L0E0-CN model güç adaptörü 80W hızlı şarj desteği sunacak. Uydu iletişim özelliğine sahip V2366HA modeli ise, Çin'in Tiantong uydu iletişim sistemini destekleyen ilk Vivo telefonu olacak. Çin pazarında uydu telefon görüşmesi yapabilen diğer telefonlar arasında Mate 60 Pro+, Xiaomi 14 Ultra, Oppo Find X7 Ultra ve Huawei P70 Ultra modelleri bulunuyor.

Vivo'nun yeni amiral gemisi modeli iPhone'daki popüler özellikle geliyor

Ayrıca, bir Xiaomi cihazı olan ve yine Tiantong uydu iletişimini destekleyen 2405AVPB7C model numarasına sahip bir cihazın da MIIT onayı aldığı belirtildi. Ancak bu cihazın cep telefonu olup olmadığı konusunda bir netlik yok. Android işletim sistemiyle çalışan bu cihaz, mobil bağlantı desteği sunmamaktadır.

Vivo X100 Ultra'nın tasarımı, yakın zamanda Weibo üzerinden paylaşılan resmi bir afişle ortaya çıktı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye sahip bu telefon, bu ay Çin'de Vivo X100s ile birlikte piyasaya sürülecek. X100s, dünyanın ilk Dimensity 9300 Plus işlemcisine sahip telefonu olacak. Bu cihazların Çin dışındaki pazarlarda ne zaman satışa sunulacağı ise henüz belirsiz.