Mobil

Vodafone, iPhone 4S sahiplerini iOS 6.1 için uyardı!

Vodafone İngiltere, iOS 6.1 güncellemesinin iPhone 4S modelinde 3G bağlantı sorunu oluşturduğunu bildirdi.


Vodofan İngiltere iPhone 4S sahiplerinin telefonlarını iOS 6.1 sürümüne güncellememeleri noktasında uyarılarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından kullanıcılara sunulan güncellemeyle birlikte sistemde bir dizi gelişmeler sağlanırken, aynı zamanda ülkemizde halen aktif olarak kullanılmayan Siri’de bir takım iyileştirmeler yapılmıştı.

Söz konusu güncellemeyle iPhone 4S modelinde 3G bağlantısında performansı etkileyen sorunların oluştuğu bildirildi. Sorun kullanıcıların tümünde değil ve kimi zamanlarda ortaya çıkmakta. Vodafone bu sebeple Apple’ın soruna çözüm bulana kadar iOS 6.1 güncellemesini yapmamalarını önerdi.
1360514816_jailbreak-ios-6-1-4.jpg

Apple’ın yazılım bölümü kısa süre önce 6.1.1 sürümünün beta aşamasını geliştiricilere sunmaya başladı. Kimileri bu hamleyi untethered jailbreak yazılımının önünü kesmek olarak değerlendirse de kimileri ise 6.1.1 sürümünün 4S modellerinde oluşan sorunu bir an önce çözüme kavuşturmak için yayınlayacağını belirtiyor.

Eğer sizlerde güncelleme sonrası Wi-Fi veya 3G bağlantı seçeneklerinde sorunlar yaşıyorsanız  “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Ağ Ayarlarını Sıfırla” sekmesini uygulayabiliriz. Bu işlem bazen cihazda yaşanan bağlantı problemlerini çözebiliyor.

Yorumlar
ugur
apple eski telefonlarını yavaştan tarihe gömüyor gibi, önce iphone 3g de Whatsapp gibi bir program çalışmaz oldu, şimdide 3gs güncelleme problemi yaşıyor, mesaj belli iphone u olan arkadaşlarım, gidiceksiniz daha fazla bayılıp üst model iphone leri alacaksınız ve 2-3 sene sonra onlar da elinizde patlayacak
Cevapla
Misafir
köhnemiş iphone alırsanız daha çok başınız ağrır. Bu iphone alanlara müstahak.
Cevapla
hsdfg
yarım elmadan ancak yarım iş beklenir
Cevapla
xgdg
ay ben senin ipon gibi ....... . telefon sorun günceleme sorun dağa nediyeyim. ki : )
Cevapla
Misafir
arkadaş Apple hatta düzeltmek için güncelleme yapıyor ama herşeyi yüzüne gözüne bulaştırıyor. sonrada güncellemenin güncellemesini millete yenilik diye yutturuyor. iphone bitmiş arkadaş. aklı olan android alır. gözünü seveyim ben Samsungun, Her güncellemesi cihaza yenilik katıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.