Mobil

Web üzerinden Android cihazınıza erişin!

Siz de artık Web üzerinden Android işletim sistemli mobil cihazınıza uzaktan erişebilir, kontrol edebilirsiniz...


Siz de mobil cihazınızda Google'ın eşsiz işletim sistemi Android'i kullanıyor iseniz, mobil cihazınıza WEB üzerinden erişim sağlayıp, telefenonunuz kontrol edebilirsiniz.

AndroidonWeb normalde telefonunuzda yapılacak faaliyetleri yönetmenize yardımcı olacak ücretsiz bir uygulamasıdır. Androidonweb kullanarak, fotoğraf galerisine, SMS mesajlara, rehbere, ve telefonunuzun bulunduğu lokasyona erişebileceksiniz.
1331946923_droidtopc.jpgAndroidonweb Ayarları

Uygulamayı AndroidMarket den öncelikle indirip telefonumuza kuruyor. Uygulamayı başlatıyoruz. Uygulama otomatik olarak telefonunuzdan Gmail hesabınızla giriş yapmanızı isteyecek.

Öte yandan, http://androidonweb.com girip, aynı şekilde Gmail hesabınızla login olmanız gerekecek. İşlem bir kaç dakika sürmekle birlikte, telefonunuzun, uygulamayla eşleştiğinde aşağıdaki gibi bir screen göreceksiniz.

1331946203_1-8.png

Androidonweb Kullanımı

Uygulamaya erişim sağladıktan sonra fazla birşey yapmanıza gerek kalmayacak. Oturum açtıktan sonra telefonunuz üzerinden bazı bildirimleri açıp kapayabilirsiniz.

1331946304_androidonweb-settings.png

Az öncede bahsedildiği üzere, Gmail hesabınızla giriş yaptıktan sonra telefonunuz senkronize olacak.

1331946329_androidonweb-syncing-main-web-screen.png

Gördüğünüz gibi, pencerenin üst kısmında 5 adet sekme bulunmakta. Contacts sekmesinden başlayarak kişileri düzenleyebilir, @ simgesine tıklarayak e-mail gönderebilirsiniz. Şekildeki telefon simgesine tıklayarak şu an için çağrı yapmanız mümkün değil fakat ilerde bu özellik te eklenecek.

1331946355_androidonweb-contacts.png

Text message sekmesi zamanınızın çoğunu geçirebileceğiniz bir sekme. compose butonuna tıklayıp, yeşil çubuğa kişilerin isimlerini (isim yoksa numarasını) yazarak mesaj oluşturabilirsiniz.

1331946384_androidonweb-send-sms.png

Gönder dediğinizde, mesaj telefonunuzdan gönderilecek. Bunu görmek için aynı zamanda telefonunuza bakabilirsiniz.

1331946406_androidonweb-sms-sent.png

Galeri sekmesi sms sekmesiyle hemen hemen aynı şekilde çalışmaktadır. Telefonunuzdan çektiğiniz resimleri görebilirsiniz.

1331946432_androidonweb-gallery.png

Android telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda, telefonunuzun yerini bulmak için location sekmesine tıklayıp, Google Maps üzerinden konumunu elde edebilirsiniz.

1331946461_androidonweb-location.jpg

Sonuç olarak;

Androidonweb’i test ederken, galeri ve rehber sekmelerinin doğru olarak çalıştığı, lokasyon bilgisinin ise oldukça yakın verileri gösterdiği açıktır. Bir kısım metin mesajlarını gönderirken, arka arkaya mesaj göndermek biraz zorluk çıkarmıştır.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.