Mobil

WhasApp Messenger Odaları nasıl kullanılır?

WhasApp Messenger Odalar özelliğinin nasıl kullanıldığını, oda bağlantısının nasıl oluşturulduğunu ve paylaşıldığını adım adım anlatıyoruz.

WhasApp Messenger Odaları nasıl kullanılır?

Arkadaşlarınızı ve ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz kişileri aramanıza ve onlarla vakit geçirmenize imkan sağlayan WhatsApp odalarının nasıl oluşturulup, nasıl kullanıldığını, dilerseniz WhatsApp oda bağlantısını nasıl paylaşabileceğinizi basit adımlar eşliğinde anlatıyoruz.

WhasApp Messenger Odaları nasıl kullanılır?

Bilindiği üzere pandemi ile birlikte video konferans uygulamaları oldukça sık kullanılır hale geldi. Görüntülü olarak dilediğiniz gruplar ile görüşme imkanı sunan Whatsapp Rooms (WhasApp Messenger Odalar) özelliği, en sık kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Gelin WhasApp Messenger Odalar özelliğinin nasıl kullanıldığına, oda bağlantısının nasıl oluşturulduğuna ve paylaşıldığına yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

 1. WhatsApp’ı açın, ardından ARAMALAR sekmesine > Oda oluştur’a dokunun. Alternatif olarak:
  • Bireysel bir sohbeti veya bir grup sohbetini açın, ardından Ekle simgesine > Oda’ya dokunun.
  • Bir grup sohbetini açın, ardından Grup araması > Oda oluştur’a dokunun. Bu seçeneği kullanabilmeniz için grup sohbetinizde en az beş katılımcı bulunması gerektiğini lütfen unutmayın.
 2. Sorulursa MESSENGER’A GEÇ’e dokunun. Bu işlem sizi WhatsApp’tan çıkarıp Messenger uygulamasına veya mobil tarayıcınızda açılacak Messenger web sitesine yönlendirir. Odaların WhatsApp dışında kullanılması ve Messenger’ın ayrı bir uygulama ve web sitesi olması sebebiyle Facebook’un koşulları ve uygulamaları geçerli olacaktır. Lütfen unutmayın:
  • Messenger uygulamasını kullanıyorsanız en güncel sürümünü yüklemiş olmanız gerekir. Aksi takdirde uygulamayı güncellemeniz istenir.
  • Messenger’da oturumunuz açık değilse Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekir.
 3. Sorulursa HEMEN DENE’ye dokunun.
 4. {isim} OLARAK ODA OLUŞTUR’a dokunun.
  • Oda aktivitesi’ne dokunarak odanızın amacını özelleştirebilirsiniz.
 5. WhatsApp’ı yeniden açmak için WHATSAPP’TA BAĞLANTI GÖNDER’e dokunun.
 6. Oda bağlantısını paylaşmak istediğiniz kişileri ya da grup sohbetlerini aratın veya seçin, ardından ok simgesine dokunun. Bağlantı metin alanında görünür. Bu alandan mesajınızı özelleştirebilirsiniz.
  • Bu işleme ARAMALAR sekmesi yerine belirli bir bireysel sohbetten ya da grup sohbetinden başladıysanız bağlantı bireysel sohbetin veya grup sohbetinin metin alanında otomatik olarak görüntülenir.
 7. Gönder simgesine dokunun.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.