Mobil

WhatsApp 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

WhatsApp aktif kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. 1 milyar kullanıcıya az kaldı.

WhatsApp 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Neredeyse her mobil platformda yer alan bir numaralı mesajlaşma uygulaması WhatApp rekor kullanıcı sayısına ulaştı. Geçtiğimiz yıl 19 milyar dolar gibi uçuk bir fiyata Facebook tarafından satın alınan WhatApp’ın 900 milyon aktif kullanıcıya ulaştığı açıklandı. Açıklama halihazırda Facebook yönetiminde yer alan Jan Koum’dan (WhatsApp’ın kurucusu) geldi.

Popüler uygulama 1 milyar rakamına emin adımlarla ilerliyor. Sadece Google Play Store’da 1 milyardan fazla indirilen WhatsApp, Facebook’a ait diğer servisler Messenger ve Instagram’ın bir hayli önünde yer alıyor. 

WhatsApp her ne kadar 900 milyon aktif kullanıcıya ulaşsa da, büyüme hızın yavaşlama söz konusu. Ekim 2014-Nisan 2015 arasında %100’lük bir büyüme sağlayan WhatsApp’ın son aylardaki büyüme oranı %29 seviyelerine geriledi. 

WhatsApp aktif kullanıcı sayısı nisan ayında 600 milyon, haziran döneminde ise 700 milyon olarak açıklanmıştı. En fazla aktif kullanıcıya sahip ülkeler Hindistan ve Brezilya olarak açıklandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.