Mobil

Whatsapp, aylık 600 milyon aktif kullanıcıya sahip

Mobil dünyasının en popüler mesajlaşma servisi aktif kullanıcı sayısını üç ayda 100 milyon artırmayı başardı.

Whatsapp, aylık 600 milyon aktif kullanıcıya sahip

Popüler mobil mesajlaşma servisi Whatsapp önem bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Şirketin CEO’su Jan Koum, mesajlaşma uygulamasının aylık 600 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını Twitter üzerinden açıkladı.

Whastapp’ı bu denli popüler yapan özelliklerinin başında neredeyse tüm mobil sistemlerde yer alması ve tüm cihazlar tarafından yüklenebiliyor olması geliyor. Özellikle Android tarafında giriş seviyesi telefonların mobil sektördeki yeri dikkate alındığında, Whatsapp’ın yüz milyonlarca kullanıcıya erişmesi pek de zor olmuyor. Dünyanın en büyük mobil pazarlarından biri olan Hindistan’da aylık 60 milyon aktif kullanıcı bulunuyor.

1408951806_gsmarena001.jpg

Şubat ayında 19 milyar dolar gibi rekor bir ücrete Facebook’un olan Whatsapp, nisan döneminde aylık 500 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olduğunu açıklamıştı. Şirket yine o dönem günlük 700 milyon fotoğraf ve 100 milyon video gönderildiğini duyurdu.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.