Mobil

WhatsApp desteği kesilecek Android ve iOS sürümleri!

WhatsApp, bu ay itibari ile bazı Android ve iOS sürümlerine artık desteğini kesecek. İşte WhatsApp'ın bu ay desteğini keseceği o sürümler.


WhatsApp, geçtiğimiz yılın sonrlarına doğru bazı cihazlardan artık haklı olarak desteğini keseceğini açıklamıştı. WhatsApp geliştirici ekibinin işini kolaylaştırmak için yapılan eski sürümlerden desteği kesme hamlesi bu ay itibari ile başlamış durumda. Peki, ilk etapta hangi Android ve iOS sürümlerinden WhatsApp desteği kesilecek?

WhatsApp'ın ilk açıklamasına göre; Ocak 2017 itibari ile BlackBerry OS ve BlackBerry 10, Nokia S40, Nokia Symbian S60, Android 2.1 ve Android 2.2, Windows Phone 7 ve iPhone 3GS/iOS 6 sürümlerinden destek kesilecekti.

Firma gelen tepkilerden dolayı geri adım atmış ve BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 telefonlarda desteğini 30 Haziran 2017 tarihine kadar uzatılmıştı.

Ancak Android ve iOS için bir erteleme söz konusu değil. 31 Ocak 2017 itibari ile Android 2.1, Android 2.2 ve iOS 6 sürümlerinden WhatsApp desteği kesilecek. Bu sürüme sahip kullanıcılar WhatsApp'ı 31 Ocak itibari ile artık kullanamayacak. 

WhatsApp, blog'u üzerinden yaptığı açıklamada, uygulamayı kullanmak isteyenlerin yeni telefon satın almasını öneriyor.

1483426809_whatsapp.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.