Mobil

WhatsApp Durum özelliği Türkiye'de!

WhatsApp Durum özelliği Türkiye'de kullanıma sunuldu. Peki, WhatsApp Durum özelliği kullanıcılara neler sunuyor ve nasıl aktif ediliyor?

WhatsApp Durum özelliği Türkiye'de!

Snapchat'i bir türlü deviremeyip sürekli kopyalayan ve bu girişimlerinden dolayı basında kopyacı olarak gösterilen Facebook, şimdi de sahibi olduğu WhatsApp'a Snapchat tarzı bir özellik ekleyeceğini duyurdu. WhatsApp Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre; WhatsApp'ın 8. yılı şerefine WhatsApp Durum bölümü güncellenecek. Peki, WhatsApp Durum özelliği neler sunuyor?

WhatsApp Durum özelliği ne sunacak?

WhatsApp'a gelecek olan güncelleme ile WhatsApp durum özelliği aynı Snapchat gibi olacak. Uçtan uca şifrelenecek denilen yeni durum özelliği ile WhatsApp durumunuza aynı Snapchat'teki gibi fotoğraf ekleyebileceksiniz. Eklediğiniz bu fotoğraflar 24 saat sonra otomatik olarak silinecek.

WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme sisteminin normal mesajlaşmada bile bir yığın güvenlik açıklarına sahip olduğu düşünülünce; yeni durum özelliğinin ne kadar güvenli olacağının meçhul olduğunu söyleyebiliriz.

İlk etapta iOS ve Android platformlarında bugünden itibaren OTA üzerinden gelecek olan güncelleme ile sunulacak WhatsApp Durum özelliğinin, Windows Mobile cephesine ne zaman geleceği bilinmiyor.

Eğer WhatsApp Durum özelliği hala aktif olmadıysa; uygulamayı silip tekrar yüklemenizi öneriyoruz.

1487912313_watsapp-durum.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.