Mobil

iPhone'da büyük tehlike!

Geçtiğimiz günler Android'i saran siyah nokta krizi şimdi de iPhone kullanıcılarına bela oldu.

iPhone'da büyük tehlike!

Geçtiğimiz günler de Android kullanıcılarının sıkıntı çektiği siyah nokta krizi şimdi de iPhone kullanıcılarına sıçradı. WhatsApp kullanıcıları, geçtiğimiz günlerde bir 'siyah nokta' problemiyle karşı karşıya kalmışlardı.

"Eğer siyah noktaya dokunursan WhatsApp'ın çökecek." şeklinde gelen mesajın ardından, gerçekten de noktaya dokunduğunuz anda telefonunuz bir anda çöküyordu. 

Genel olarak arkadaşların bir birine attıkları bu şakalaşma yöntemi bazen kavgayla bitebiliyor. Eğer ki bu 'emoji' noktaya tıklama gafletine düşerseniz, telefonunuz ya çöküyor ya da bir anda anormal bir biçimde yavaşlamaya başlıyor.

Burada tek teselli, telefonun kalıcı bir hasar almıyor olması. Telefonu baştan başlattığınızda sorun giderilmiş oluyor. Bununla birlikte bir yöntem daha var kullanabileceğiniz: Hemen 'force quit' yaparak mesajlar uygulamanızı kapatın. Daha sonra mesajları tekrardan açarak konuşmayı komple silin. Bunu yaptığınız takdirde sorundan direkt kurtulabiliyorsunuz. 

Sorun büyük ihtimalle gün içerisinde gelecek bir güncelleme ile kapatılacaktır.

Yorumlar
İphoneci
İphone de tehlike olmaz bro rahatına bak sen
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.