Mobil

Whatsapp Hesap Bilgilerimi Paylaş nasıl kapatılır?

Whatsapp son güncellemesiyle birlikte bilgilerimizi paylaşacağını duyurmuştu. Ancak bu işlemin isteğimiz dışında olmayacağını ve buna ait bir ayarında bulunacağını ekledi.

Whatsapp Hesap Bilgilerimi Paylaş nasıl kapatılır?

Kullanıcıları biraz telaşa ve kaygıya sürüklese de Whatsapp hesap ayarlarına bilgilerimi paylaş ayarını ekledi. Bir çok bilinçli kullanıcı Whatsapp satıldığında Facebook kullanmadıklarını ve artık bu uygulamayıda kullanmayacakları görüşünü savundu. 

Son yapılan güncelleme Whatsapp konusunda ki gizlilik endişlerini güçlendirdi. Konuşmalarımız bir bot tarafından inceleniyor olabilirmiydi. Uçtan uca şifreleme özelliğine güvenebilirmiydik. Bilgilerimiz şirketlere satılıyor olabilir mi?

Tüm soruların cevabı Whatsapp ayarlar menüsü altındaki Hesap Bilgilerimi Paylaş seçeneğinde gizleniyor. Bu seçeneği kapattığımız zaman bir daha açamıyoruz. Whatsapp bilgilerimizi bu sayede hiç bir şekilde paylaşmayacağını garanti ediyor.

Teknoloji uzmanlarının bir çoğu sizin bu seçeneği kapatmanızın çözüm olmadığını belirtiyor. Numaranızın kayıtlı olduğu herhangi bir telefonda bu seçenek açık olursa, sizin numaranızın ve arkadaşınızla paylaştığınız bilgilerin 3. kişilerle de paylaşılabileceği tezi uzmanlar tarafından ortaya atılıyor. Umarız böyle bir durumla karşı karşıya kalmayız.

Yazımızı mutlaka arkadaşlarınızla paylaşın.

Hesap Bilgilerimi Paylaş seçeneği nasıl kapatılır?

1- Whatsapp uygulamasını açıyoruz. Sohbet sekmesine tıklıyoruz. Sağ üstteki üç noktaya tıklıyoruz. 

1472417029_screenshot2016-08-28-23-33-00.png

2- Açılan menüde Ayarlar yazısına tıklıyoruz.

1472416999_screenshot2016-08-28-23-32-54.png

3- Bu bölümde bulanan Hesap linkine tıklıyoruz.

4- Hesap Bilgilerimi Paylaş seçeneğini kapatıyoruz. 

1472417349_whatsapp-hesap.png

4- İOS'ta ise bu menü şu şekilde;

1472417426_1.jpg

Son olarak bu yazıyı mutlaka Facebook kanalıyla veya başka sosyal medya hesaplarınız ile arkadaşlarınıza duyurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü arkadaşlarınızın bu ayarı kapatması bilgi güvenliğiniz açısından çok önemli.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.