Mobil

WhatsApp için bomba iki yeni özellik yolda!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, gelecek iki yeni özellik ile gündemde. İşte o özellikler!

WhatsApp için bomba iki yeni özellik yolda!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün yenileniyor ve gelişmeye devam ediyor. Uygulamanın yakın zamanda alacağı güncelleme ile farklı özelliklere bürünmesi ve bunları kullanıcılarına sunması bekleniyor. Bu özellikler arasında kullanıcıların uzun zamandır beklediği yenilikler de yer alıyor. Sözü daha fazla uzatmadan ve bu özelliklerin neler olduğuna gelin hep birlikte bir göz atalım.

WhatsApp için bomba iki yeni özellik yolda!

Gün geçmiyor ki WhatsApp yeni bir özellik ile karşımıza çıkmasın. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olarak bilinen WhatsApp, şimdi de kazanacağı iki yeni özellik ile gündeme geldi. Uygulama bu kapsamda, duruma yüklemeden ve bir kişiye göndermeden önce videoları sessize almak için kullanılabilecek yeni bir özelliği getirecek. Bu yeni özelliğin özellikle de iPhone kullanıcıları için, yakında gelmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Gelmesi beklenen bir diğer özellik ise, ‘‘daha sonra oku’‘ olarak adlandırılıyor ve kullanıcının mevcut arşivlenmiş sohbetler özelliğinin daha iyi bir sürümüne sahip olmasına imkan sunuyor. Bu özelliğin de ilk aşamada iPhone kullanıcıları için gelmesi bekleniyor.

WABetalinfo, Android için WhatsApp‘ın 2.20.207.2 beta sürümünün , bir kullanıcı durumu olarak yüklemeden veya diğer kişilere göndermeden önce videoları sessize alabilen bir özelliğin varlığından bahsediyor. Ayrıca Digitaliworld'ün twitter sayfasında paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda, videoyu düzenlemek için dosya boyutu ve süre ayrıntılarının yanında bulunan hoparlör simgesini görüyoruz. Hoparlör simgesine dokunmanın videoyu sessize almak için yeterli olacağını söyleyebiliriz.

WhatsApp’ın yalnızca videoları sessize alma özelliği üzerinde çalışmadığı, aynı zamanda mevcut arşivlenen sohbetleri, daha sonra oku özelliğini kullanarak değiştirmeye çalıştığı da diğer sızıntılar arasında.

Ancak bu yeni özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve bu güncellemenin şu ana kadar beta testi için bile mevcut olmadığını ayrıca belirtelim.

Yorumlar
Salih
Tamsm burada reklam alacaksınız bu hakkınız ve buranın varolması için gerekli. Aynı şeyleri birçokkez tekrarlayarak cılkını çıkarmak yerine konuyu detaylandırsanız. Ben çözümü şöyle yapıyorum böyle cılkını çıkaran siteleri googleye birdaha gösterme diyorum
Cevapla
Riza
Birşeyden bahsedecek siniz , bir türlü bahsedemiyorsunuz ,. Yazının yarısı aynı şeyleri boş boş tekrarlamak tam geçiyor. Biraz az ve öz olsanız insanlar daha iyi anlar. Sırf yazı yazmış olmak için yazmayın lütfen.
Cevapla
yakup
özellik yapacagına whatsup uygulamada çıkan reklamları kapatsın whatsup yerine telegram kullanıyom
Cevapla
Ayse
Ben Ankara Etimesgut ayın türktelokom cekmiyor ben başka hatta geçtim kim arasa ulasamiyordu sizki boş arazide çekiyor galiba merkezlerde çekmiyordu reklamlarda ki gibi dada tepede çekiyor galiba
Cevapla
Uğur
Bende Mamak'ta çekmiyor telefonla ilgili sandım telefonu değiştirdim yine olmuyor siz birşey bulabldiniz mi Ayse hanım
Sunay
Istanbul k.cekmece sefaköy de cekmiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.