Mobil

WhatsApp Instagram ve Facebook çöktü!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Instagram ve Facebook çöktü. Peki son durum ne? İşte detaylar!

WhatsApp Instagram ve Facebook çöktü!

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp'ta fotoğraf paylaşım sorunu yaşanıyor. Uygulama üzerinden mesaj gönderilebilirken fotoğraf göndermek istediğinizde sorun yaşanıyor.

WhatsApp çöktü! Fotoğraflar gitmiyor!

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmasa da benzer sunucuları kullanan Facebook ve Instagram'da bu çökmelerden nasibini aldı. 

WhatsApp'ta fotoğraf göndermek istediğinizde gidiyor gibi görünse de tekrar tıkladığınızda bilgisayar uygulamasında 'fotoğraf mevcut değil,. Bu fotoğraf görüntülenemiyor çünkü artık telefonunuzda değil' mesajı ile karşılaşıyorsunuz.

Metin mesajları çalışıyor gibi gözükse de, çeşitli kullanıcı şikayetlerine göre fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar gönderilemiyor. Fotoğrafı indirmek yerine yerine, kullanıcılar sadece "indirme başarısız" mesajını görüyor ve içerik gelmiyor.

Aynı hata mesajı, kullanıcıların fotoğrafın tekrar gönderilmesini istemelerini tavsiye ediyor. Ancak bunu yapmak işe yaramıyor ve görüntüler WhatsApp üzerinden gitmiyor.

Güncelleme: WhatsApp sorunu kısa bir süre önce çözüldü. Henüz Facebook ve Instagram ile ilgili bir gelişme mevcut değil. 

Yorumlar
yakup
instagram facebook whatsapp siber saldırı ile güvenlik açısından çok zayıflar demek ve güvenlik açıkları var demek ve güvenlik önlemleri alınmıyor
Cevapla
Muhammed
Mevzu uygulamalarin çalışıp çalışmadığı degil haber eksik ve hatalı ,, ayrıca mantik olarakda haklısın
Cevapla
Tipitip
Çocukluğumun küçük el radyosunu özledim sadece.
Cevapla
Muhammed
Sorun devam ediyor whatsap da nasil çözülmüş !!
Cevapla
fk
hayat o kadar entegre olmuski bunlara.. 1 saat calismasin herkes sikayetci.. calismayiversin bir saat yada 1 gun nolcak yani...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.