Mobil

WhatsApp kara kara düşünüyor! BiP dünya fethine çıktı!

Turkcell'in bünyesinde yer alan BiP mesajlaşma servisi Avrupa fethine çıktı. Ülkemizde popüler olan BiP, Avrupa'da da ciddi kullanıcı sayısı artışı yaşadı.

WhatsApp kara kara düşünüyor! BiP dünya fethine çıktı!

WhatsApp'ın gizlilik politikasını değiştireceğini açıklaması diğer mesajlaşma platformlarının sükse yapmasını sağladı. Telegram ve Signal dünya çapında kullanıcı sayısı açısından patlama yaşamıştı. Turkcell'in geliştirdiği ve tüm operatörlerin kullanabildiği BiP mesajlaşma uygulaması da bu süreçte ülkemizde en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaya başlamıştı.

Turkcell mühendislerince geliştirilen Türkiye’nin yerli iletişim platformu BiP’e yoğun ilgi uluslararası alanda da katlanarak artıyor.

Toplamda 65 milyondan fazla indirilen BiP’in yurtdışındaki yeni kullanıcı sayısı ise 8 milyona yaklaştı. Son günlerde kullanıcılardan gelen yoğun talep ile birlikte BiP tüm dünya çapında uygulama marketlerinde "Ücretsiz En Popüler" ve "Trend Olanlar" kategorisinde hızla en üst sıralara tırmanmaya devam ediyor.

BiP, aralarında Bahreyn, Bangladeş, Katar, Pakistan, Suudi Arabistan ve Umman’ın bulunduğu ülkelerde Play Store’da en çok tercih edilen uygulama olarak bir numaraya yükseldi.

bip

Apple AppStore ve Huawei AppGallery’de de en çok tercih edilen uygulamalar arasında üst sıralara taşınan BiP hakkında kullanıcılardan olumlu yorumlar paylaşılıyor.  

Kullanım oranı da hızla artan BiP, 10 kişiye kadar HD kalitesinde sesli ve grup görüntülü görüşme dışında kaybolan mesajlar, Acil Durum Butonu, 106 dilde anlık tercüme, 1000 kişiye kadar grup mesajlaşma ve kişiselleştirilmiş menü gibi rakiplerinden farklılaşan birçok özelliğe sahip.

Ayrıca BiP’te masaüstü bilgisayar uygulamasından veya sadece bir internet tarayıcı üzerinden de mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme yapılabiliyor.

Yorumlar
Haber Başlığı :(
O saydığınız ülkelerin hepsi arap ülkeleri avrupa fethine nerde çıkmışız
Cevapla
isacotur Blog
Geçen başka bir sitede okumuştum bunu
Cevapla
Batuhan Mertoğlu
En iyi uygulamala yillar kulanirim japon line dir gerisi bos
Cevapla
💎G@kko💎
Yerli ve milli olan herşeyi desteklim desteklemeye de devam ediccim
Cevapla
Emine
Sohbet arşivide olsa çok güzel bi uygulama
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.