Whatsapp konuşmaları Google Drive'a nasıl yedeklenir?

Whatsapp'ı Android sistemini kullananların en büyük meraklarından birine yanıt geldi. İşte WhatsApp’ın yeni Google Drive’a yedekleme işlevi böyle kullanılacak.
Whatsapp konuşmaları Google Drive'a nasıl yedeklenir? - Page 1
Google Drive işleviyle güncellenen WhatsApp'ı ilk çalıştırdığınızda uygulama size bu işlevi kullanmayı isteyip istemediğinizi soracak. Sormadıysa, menü düğmesine dokunun ve Ayarlar'a dokunun.
Whatsapp konuşmaları Google Drive'a nasıl yedeklenir? - Page 2
Sonrasında Sohbet ve Aramalar'a, ardından Sohbetleri Yedekle seçeneğine dokunun. Karşınıza Google Drive'a yedeklemeyle ilgili çeşitli seçenekler çıkacak.
Whatsapp konuşmaları Google Drive'a nasıl yedeklenir? - Page 3
Bu şekilde yedeklediğiniz dosyalar gizli tutulduğundan, Google Drive uygulaması üzerinden sohbetlere ulaşamayacaksınız. Sohbetlerinizi yedekten geri yüklemek için yapmanız gereken ise oldukça kolay.
Whatsapp konuşmaları Google Drive'a nasıl yedeklenir? - Page 4
WhatsApp'ı yükledikten sonar karşınıza gelen Geri Yükle düğmesine dokunmanız yeterli. Bu sırada elbette yedeklerin bulunduğu Google hesabınıza oturum açmış olmanız gerekiyor.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.