Farklı kaynaklardan gelen haberler WhatsApp uygulaması içinde kullanıcıların birbirleriyle sesli görüşme yapmasını sağlayan özelliğin ilk etapta Android cihazlarında devreye alındığını doğruluyor. (Daha önce bu özellik birçok Android kullanıcısının WhatsApp'ın da belirmişti.)

WhatsApp’ın Android’deki son sürümüne (Version 2.12.19) sahip olan kullanıcılar, ekranlarında aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi, sohbet (chats) yanında Calls yani çağrılar seçeneğinin eklendiğini görüyorlar.

Çağrılar sekmesine dokunduğunuzda rehberden aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli, böylelikle uygulama içinde istediğiniz kişiyle sesli görüşme yapıyorsunuz. Bu özelliğin iki hafta için iOS'lara da gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın sesli aramalar alanına giriş yapmasıyla akla gelen ilk soru, cep telefonlarıyla yapılan standart çağrıların da yerini alıp alamayacağı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.