Mobil

WhatsApp, Turkcell'in özelliklerini kopyaladı!

WhatsApp'ın Turkcell'in özelliklerini kopyaladığı Kaan Terzioğlu tarafından açıklandı.


Yerli ve milli mesajlaşma uygulamalarına yönelmenin önemi son dönemde ortaya çıkan sızıntılar ile iyice anlaşılmıştı. Turkcell de millileşme sürecinde, BiP adını verdiği hizmetini tüm kullanıcılara sunmuştu.

Kısa süre içerisinde gelişip büyüyen BiP, sunduğu özellikler ile büyük beğeni toplamıştı. BiP, bugün yapılan açıklamalara göre; WhatsApp'a da ilham kaynağı olmuş.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyanın en büyük mesajlaşma platformu olarak gösterilen WhatsApp'ın, BiP'in bazı özelliklerini kopyaladığını açıkladı.

Kaan Terzioğlu konuyla ilgili; "WhatsApp, Snapchat hatta Google, inanın kağıttan yapılmış kaplanlar gibi. 10 akıllı çocuğu koyduğunuz zaman dünyanın neresinden olurlarsa olsunlar, o teknolojiyi geliştiriyorlar. Siz o teknolojileri kendi güçlü altyapınız üzerinde kurduğunuz zaman müthiş yenilikçi çözümler ortaya çıkıyor. Son bir yılda WhatsApp, üç kez bizi kopyaladı. Biz yaptık, onlar bizi kopyaladı. Şu anda hala kopyalayamadıkları özellikler var." ifadelerini kullandı.

Terzioğlu ayrıca, BiP'in 6 kişiye kadar video konferans özelliğini desteklediğini ancak bunun WhatsApp'ta bulunmadığının altını çizdi.

Yorumlar
Furkan Aydın
Ne yerlisiymis yapimci firma netherlands arastirma yapmadan bas reklami
Cevapla
Cbuddy
Bunlar ne yiyip be içiyorlar? Daha turkcellde bip yokken whatsapp vardı. Olmasa ne olur? Sen whatsapp kadar yaygın mısın?? Kim neyi kopyalamış? Dua et de whatsapp dava açmasın bizim patentleri çaldılar diye? Genel müdür olmuş ama nasıl olmuş belli. Mizah dergisi gibi konuşuyor asam. Güleceğim ama sinirden gülemiyorum
Cevapla
Bilge
Adamdaki kafaya bak, o zaman sen de başlangıçta Whatsup'ı kopyaladın.
Cevapla
Güney
He birader he
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.