Mobil

WhatsApp üç yeni özelliğe daha kavuşuyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, üç yeni özelliğe daha kavuşuyor. Bu özellikler sayesinde uygulamanın daha da gelişeceği düşünülüyor.


Hali hazırda en çok kullanılan yazışma ve görüntülü konuşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, kullanıcıların beklentileri doğrultusunda kendisini güncellemeye devam ediyor. Kısa süre önce çeşitli problemler ile boğuşan ve tepki toplayan popüler uygulama, şimdi de yeni gelecek özellikleri ile gündemde. Platforma entegre edilmesi planlanan üç yeni özellik sayesinde uygulamanın çok daha kullanılabilir olacağı düşünülürken, güncellemenin ilerleyen zamanlarda yapılacağı öngörülüyor. Kullanıcılar ise gelmesi planlanan yenilikleri heyecan ile bekliyor.

WhatsApp üç yeni özelliğe daha kavuşuyor!

Tüm dünyada 5 milyardan fazla kişi tarafından indirilen WhatsApp, ilerleyen dönemlerde QR Kod yani kare kod özelliğini devreye sokabilir. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar arkadaşlarının kare kodunu tarattıktan sonra onları ekleme imkanına sahip olacak.  Bu özelliğin nasıl olacağı henüz bir sır durumda iken söylentisi bile kullanıcıları heyecanlandırmaya yetiyor. WhatsApp'a gerçekten de ileride böyle bir özelliğin gelip gelmeyeceği de merak ediliyor.

Sunulması düşünülen güncellemede karşımıza çıkacak olan bir başka özellik ise video sohbetler ile alakalı. Güncelleme ile birlikte video sohbetlerinde bir katılımcının penceresine uzunca basılı tuttuğumuzda tam ekrana geçmemiz mümkün hale gelecek.  Bir diğer nokta ise grup sohbetlerine video ikonunun gelmesi. Böylelikle kişi sayısı 8 veya daha az olan gruplarda video ikonu görünecek ve buna dokunduğumuzda hızlı bir şekilde görüntülü görüşme sağlayabileceğiz.

Yorumlar
yakup
whatsupp bıraktım telegram kullanıyom çevredeki arkadaşlarım bile telegram döndü çok memnunum reklam bile çıkmıyor
Cevapla
Ali Kemal
Aman Allah’ım ne kadar üstün düzey özellikler geliyor 🤬 öyle yazmışsınız ki sanki doğa üstü özellikler olcakmış gibi peh
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.