Mobil

WhatsApp üçüncü taraf uygulamaları kullananlara kalıcı yasak getiriyor!

WhatsApp üçüncü taraf uygulamalara savaş açtı.

WhatsApp üçüncü taraf uygulamaları kullananlara kalıcı yasak getiriyor!

Ocak ayı sonlarına doğru çıkan bir haberde WhatsApp’ın hizmetten istifade etmek için üçüncü taraf uygulamalar kullananlara 24 saat yasaklama getirdiği görüldü. 

1425640186_whatsappban.jpg

Bazı kullanıcılardan gelen raporlar geçici yasakların kalıcı hale geldiği yönünde. Kimi kullanıcılar daha fazla özellik sunduğu gerekçesiyle Google Play Store’da yer almayan WhatsApp+ gibi  üçüncü taraf uygulamalar üzerinden hizmet erişimi sağlıyor. Üçüncü taraf uygulamaların kullanıldığı gerçeği WhatsApp'ın pek de hoşuna gitmiyor. Gelen son haberlere göre çok sayıda kullanıcı, yaptıkları ihlallerden dolayı kalıcı bir yasaklamaya maruz kalacaklar.

Olaya iyi tarafından bakacak olursak, kullanıcılar üçüncü taraf uygulamaları kullanmaya devam etmeleri durumunda ilk olarak bir uyarı alacaklar. Uyarı sonrası kullanım devam ederse bu defa kalıcı yasaklama devreye sokulacak. Yasak devreye girdiğinde WhatsApp kullanıcının telefon numarasını yasaklıyor bu kullanıcı resmi WhatsApp uygulamasını açması durumunda bile ne mesaj alabilecek ne de gönderebilecek.

Dikkat çeken diğer bir detay ise, Facebook tarafından üçüncü taraf uygulamaların  WhatsApp kullanıcı şartlarını çiğnediği açıklamasının ardından, söz konusu üçüncü taraf uygulamalarının artık gelişim altında tutulmayacak olmasıdır.

Hiç üçüncü taraf WhatsApp uygulaması kullandınız mı? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.