Mobil

WhatsApp yine kullanıcı kaybedecek! Telegram yaşadı yine!

WhatsApp'ın ertelediği gizlilik politikası tekrardan gündeme geldi. 15 Mart 2021'de gizlilik politikasını onaylamayanlar çok şey kaybedecek.


WhatsApp'ın geçen ay duyurduğu gizlilik sözleşmesi tüm dünyada büyük tepki oluşturmuştu. WhatsApp'ın yeni gizlilik politikası tepki toplayınca insanlar Telegram ve Signal gibi platformlara yönelmişti. WhatsApp sonrasında ise bu kararı Mart ayına kadar ertelediğini açıkladı.

WhatsApp kararında ısrarcı

Görünüşe göre WhatsApp bu süreçte fazla darbe almamış. Çünkü mesajlaşma devi, 15 Mart 2021 tarihinde gizlilik sözleşmesini yeniden sunacak. Bunu kabul etmeyenler ise maalesef ki üzülecek. WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler kısa bir süre için aramaları ve bildirimleri alabilecek. Ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak veya gönderemeyecek.

WhatsApp'ın bu katı kuralından vazgeçmeye niyeti yok gibi görünüyor. Türkiye'de Rekabet Kurulu'nun almış olduğu karara eğer WhatsApp uymazsa ülkemizde erişim engeli ile karşılaşabilir.

Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerde bu yeni politikayı isteğe bağlı olarak uygulayan ve çifte standardı ile tepki toplayan WhatsApp, bakalım Türkiye için nasıl bir karar alacak?

WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenler uygulamayı kullanamayacağı için muhtemelen Telegram, Signal ve BiP gibi uygulamalara yönelecek. Kullanıcılarının verilerini toplayıp Facebook ve iştirakleri ile paylaşmak isteyen WhatsApp bu savaşta büyük yaralar alacak gibi görünüyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? WhatsApp'ın yeni gizlilik politikasını kabul edecek misiniz? Yoksa alternatif mesajlaşma uygulamalarına mı yöneleceksiniz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
telegram
interneti eski kullananlar watsapı da tarihin derinliklerine gömdü yahho, msn, messanger, ıcq, mirc gibi . her yazılım güclendikçe sizi reklam ve diğer konularda kullanmak isteyecek işin doğası bu. ancak yeni cazip tekliflerle şans vererek bu sömürüyü azaltabiliriz. telegram a bu aşamda şans verdim memnunum.
Cevapla
Mehmet Ali
Çifte standar olmasa sorun değildi. Avrupa'ya ayrı bize ayrı olunca zoruma gider. Bu durumdan silerim. Ayıp bikere
Cevapla
byfxdh jbgrtfryh
whattsapp a yazık oldu signal güvenli bip güzel telegram çok özellikli
Cevapla
Kursadkosova
Hayati birşey mi siler geçerim dunya uygulama var tek değil sonuçta zorla bu kadar dayatması kendi zararına
Cevapla
Terzi
Peki veri güvenliği nasıl
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.