Mobil

WhatsApp’a 2020 yılında önemli yenilikler gelecek!

WhatsApp, 2020 yılı ile birlikte kullanıcılarına birçok yeni özellikler sunacak.

WhatsApp’a 2020 yılında önemli yenilikler gelecek!

Yeni yılda WhatsApp birçok özellikliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’a 2020 yılında önemli yenilikler gelecek!

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp 2020 yılında yenilikler ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Uygulamanın daha verimli kullanılabilmesi için bazı yenilikleri kullanıma sunacak WhatsApp, yeni ekleyeceği özellikleri kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştiriyor.

Kullanıcı deneyimine oldukça önem veren WhatsApp’ın uygulamaya ekleyeceği özelliklerin başında kullanıcıların gönderdikleri mesajları istediği zaman silebilecekleri "Mesajları Sil" özelliği olacak. Bu özellik sayesinde grup yöneticileri artık gruptaki mesajlar için belirli bir süre seçecek ve seçilen süre dolduğunda, mesajlar otomatik olarak silinebilecek. Bu yeni özelliğin hem bireysel sohbetler hem de grup sohbetleri için kullanıma sunulması bekleniyordu. Fakat, bu özelliğin ilk aşamada grup mesajları için kullanıma sunulması bekleniyor.”Mesajları Sil" özelliği ile özellikle grup sohbetlerinde, yöneticilerin eski mesajları ve sohbetleri daha rahat yönetmesi sağlanacak.

WhatsApp’ın 2020 yılında kullanıcılarına sunması beklenen diğer yeni özelliği ise uzun bir süredir kullanıcılar tarafından beklenen karanlık mod. WhatsApp'ın kullanıcıların uygulamanın pil tüketimini hızlandırdığı hakkında yaptığı geri bildirimler ile bu özelliği de yeni yılda kullanıma sunması bekleniyor. Kullanıcılara sunulması beklenen diğer önemli bir özellik ise fotoğraf araması özelliği. WhatsApp üzerinden gönderilen fotoğrafların, Google'da aranabilmesini sağlayacak özelliğin şuanda test aşamasında olduğu belirtiliyor.

WhatsApp geri bildirimlere çok önem veriyor

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcılarına sunacağı her yeni özellik için kullanıcılarından gelen geri bildirimleri çok dikkatli bir şekilde değerlendiriyor. Son olarak geliştirme çalışmalarında iOS kullanıcıları için sessiz durum güncellemesini gizleme, açılış ekranı ve uygulamalarla ilgili değişiklikler sunacak yeni bir WhatsApp beta güncellemesini de test ettiği elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorumlar
Ömer
İpade gelmedikten sonra beş para etmez yaşasın telegram
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.