The Indian Express'in raporuna göre WhatsApp'ın Android 8.0 sürümü yeni "Bildirim Kanalları" özelliğini destekliyor. Şu anda sadece uygulamanın 2.18.19 beta sürümünde yer alan bu özellik, Android 8.0 Oreo yüklü telefonlarda kullanıcıların WhatsApp bildirimleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmasını sağlıyor.

Oreo'nun yerleşik özelliklerinden biri olan bildirim kanalları, kullanıcıların bir uygulamada ortaya çıkan çeşitli bildirim (Uyarı) türlerini yönetmesine olanak tanır. Önemli olmayan bildirimleri en aza indirgemek için seçenek sunar.

WhatsApp'da kullanıcılar önemli olmayan bildirimleri devre dışı bırakma ve önemli olanları ise aktif olarak kullanma imkanına sahipler. Özelleştirme imkanı sunuyorlar. Ancak bildirim kanallarını WhatsApp'ta kullanabilmek için iki şeyin olması gerekli. Birincisi telefonda Android 8.0 Oreo'nun olması gerekiyor. İkincisi ise WhatsApp'ın 2.18.19 beta sürümünü kurmak gerekiyor. Raporlananlara göre bildirim kanalları da şu anda Pixel telefonlar için aktif durumda.

Android Ayarlar'da uygulama bildirimleri seçeneğinden WhatsApp bildirimlerine giriş yapınca, bildirimler seçeneklerine ulaşılıyor. Bildirim kanalları üzerinden grup bildirimleri, mesaj bildirimleri, kritik uyarılar, ileti geçmişi, medya oynatma dahil olmak üzere 10 farklı bildirim seçeneğine ulaşılıyor. Her biri ayrı şekilde kontrol edilip, düzenlenebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.