Mobil

WhatsApp'a beklenen özellik geldi!

WhatsApp, bugün aldığı güncelleme ile uzun süredir merakla beklenen özelliğine kavuştu. WhatsApp 2.16.15 güncellemesi ile gelen yenilikler haberimizde.

WhatsApp'a beklenen özellik geldi!

Popüler anlık mesajlaşma hizmeti WhatsApp'a, uzun bir süredi GIF desteğinin geleceği söyleniyordu. Ancak her ne kadar bu süreçte yeni güncellemeler yayınlansa da, GIF desteği bir türlü gelmemişti. WhatsApp, kullanıcılarını daha fazla bekletmemek adına bugün yeni bir güncelleme yayınlayarak GIF'leri desteklemeye başladı.

Şimdilik iOS platformundaki uygulamasını güncelleyen WhatsApp, GIF'in yanında iPhone 6s ve üstü modellerde yer alan Live Photos özelliğini de destekliyor.

WhatsApp'ın yeni özelliklerini kullanmak için App Store'dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp 2.16.15 sürümündeki yenilikler

- Artık animasyonlu GIF gönderip alabilirsiniz.

- Artık 6 saniye veya daha kısa videoları animasyonlu GIF olarak yollayabilirsiniz. Videoyu seçtikten sonra GIF tuşuna dokunmanız yeterli.

- Live Photos'u animasyonlu GIF olarak gönderin. Eklemek için Fotoğraf/Video Galerisi'ne gidin, istediğiniz bir Live Photo'yu 3D Touch dokunarak yukarı kaydırın ve çıkan menüden "GIF olarak seç"e dokunun.

iPhone için WhatsApp indir

1478496496_whatsapp.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.