Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği - Page 1

1.5 milyar aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması unvanına sahip olan WhatApp'ı hemen hemen hepimiz kullanıyoruz.


Fakat WhatApp'ın birçoğumuzun bilmediği ya da aktif olarak kullanmadığımız özellikleri mevcut. Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliğini habermizde sizler için derledik.


İşte Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği

Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği - Page 2

Yazı tipini kalın, üstü çizili ve italik olarak ayarlamak


Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek.

Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği - Page 3

Grup sohbetini sessize alın


Durmadan yazan arkadaş gruplarınızdan veya kişilerden sıkıldığınızda, "Grup bilgisi"ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat, bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken konuşma ekranı açıkken grup veya kişi isminin yazılı olduğu tepedeki kısma dokunmanız ve açılan ekranda "sessize al" seçeneğine tıklamanız.

Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği - Page 4

Otomatik yüklemeleri durdurun


Eğer telefonuzun fotoğraf galerisinde utanç verici resimler olmasını istemiyorsanız WhatsApp’ın otomatik yükleme özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için sohbet ayarlarında "Gelen medyayı kaydet" i kapatarak fotoğrafların ve diğer medyanın otomatik indirme işlemlerini durdurabilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.