Mobil

WhatsApp bu Android sürümlerine desteği kesiyor!

WhatsApp, 2018'den itibaren bazı Android cihazlarından desteğini çekmeyi hazırlanıyor.


Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun yıllardır hayatımızın bir parçası haline gelmeyi başardı.

Sürekli olarak gelişen uygulama, eski cihazlara verdiği desteği keserek yoluna devam etmek zorunda olduğu da bir gerçek. Peki hangi cihazlardan popüler anlık mesajlaşma uygulaması elini çekecek? WhatsApp, geriye dönük destek konusunda en uzun süre tanıyan uygulamalar arasında en üst sıralarda kendisine yer ediniyor.

Çok eski cihazlarda dahi çalışan uygulama, yapılan açıklamaya göre Android Gingerbread dönemini 2020 itibariyle bu desteğini sona erdirmeye hazırlanıyor.

2010 yılında kullanıma çıkan ve şu an tüm aktif Android cihazların sadece yüzde 0.3’ünde yer alan Android Gingerbread, desteğin biteceği 2020 yılında tam 10 yaşında olacak.

WhatsApp'ın 13 Haziran tarihinde güncellediği “desteğin kesileceği platformlar'' listesine kısaca göz atacak olursak listede:

  • Nokia S40 31 Aralık 2018’den sonra 
  • Android 2.3.7 ve daha eski  1 Şubat 2020’den sonra 
  • iPhone iOS 7 ve daha eski – 1 Şubat 2020’den sonra desteğini çekecek. 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.