WhatsApp’ın hayatımızı kolaylaştıran 20 özelliği - Page 1

6-KONUM PAYLAŞMA:

Bir arkadaşınızla sözleştiniz ve birbirinizi bulamıyor ve bulunduğunuz yeri birbirinize göndermek mi istiyorsunuz? Android telefonlarda, “Ofis” kısmında “Bulunulan yer”i seçin. iPhone’larda ise metin yazma bölümünün solundaki okla “Konum gönder” seçeneğini tıklayın. Eğer başka bir yerin adresini göndermek istiyorsanız, adresi bulup onu da gönderebilirsiniz.

WhatsApp’ın hayatımızı kolaylaştıran 20 özelliği - Page 2

7-İSTENMEYEN KİŞİLERİ ENGELLEME:

Eğer sizi rahatsız eden kişiler ve numaralar varsa, bunları Whatsapp üzerinden engelleyebilmeniz mümkün. Android telefonlarda, konuşma listesine gelerek sağ üst köşede yer alan “Daha fazla”ya tıklayaraj “Engelle” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Engellenen kişi onu engellediğinizi bilemiyor ancak mesajlarının okunmamasından bunu anlayabilir. iPhone’larda ise “Ayarlar” kısmından “Hesap”a tıklayarak “Gizlilik” seçeneğinden sizi rahatsız ettiğini düşündüğünüz kişileri engelleyebilirsiniz.

WhatsApp’ın hayatımızı kolaylaştıran 20 özelliği - Page 3

8-BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN WHATSAPP KULLANMA:

Eğer küçük bir ekran sizi rahatsız ediyorsa, WhatsApp özelliğini bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için Google Chrome ya da Mozilla Firefox gibi bir internet tarayıcısına ihtiyacınız var. web.whatsapp.com ’u tıklayarak “Handy-App” seçeneğini tıklayın. Sağ üst köşede göreceğiniz “WhatsApp Web”in QR-Code’unu tarayın. Böylece artık PC’inizde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Bu özelliğin iPhone’larda olmadığını hatırlatalım.

WhatsApp’ın hayatımızı kolaylaştıran 20 özelliği - Page 4

9-YENİ TELEFON NUMARANIZA ESKİ WHATSAPP HESABINIZI TANIMLAMA:

Eğer telefon numaranız değişiyorsa, yeniden WhatsApp indirmenize gerek yok. Bunun için, “Ayarlar” ve “Hesap” kısmından “Numara değiştir” seçeneğini tıklamanız yeterli.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.