Mobil

WhatsApp’ın kurucusundan Signal'e yatırım!

WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton, güvenli mesajlaşma hizmeti ile öne çıkan Signal'e tam 50 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.


2014 yılında popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmıştı. Satın alınma işleminin ardından WhatsApp kullanıcılarının gizlilik ile ilgili şüpheleri ortaya çıkmıştı. Bu dönemde oldukça sükse yapan Signal uygulaması, gizlilik esasına dayalı bir mesajlaşma hizmeti sunuyordu.

WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton, 2017 yılında Facebook'un bünyesinden ayrılmış ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyon kuracağını açıklamıştı. Brian Acton, bugün güvenli mesajlaşma uygulaması olan Signal'e tam 50 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Sıfırdan yeni bir platform kurmak yerine var olanı geliştirmek gibi akıllıca bir hamle yapan B. Acton, Signal'in gelişimine büyük katkı sağlayacak gibi görünüyor. ABD Senatosu tarafından personellere önerilen Signal uygulamasının, şimdilik nasıl bir gelişim göstereceği bilinmiyor.

Signal'in CEO'su Moxie Marlinspike, Brian Acton'a teşekkürlerini sunarken, 50 milyon dolar ile ekiplerini, hedeflerini ve kapasitelerini büyüteceklerini açıkladı.

Yorumlar
signal
Hiç kuşkusuz signal whatshap dan daha iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.