Mobil

WhatsApp'ın WP Store'dan kaldırılmasına ilişkin açıklama geldi

Popüler mesajlaşma servisinin kısa süre içerisinde tekrar yayınlanması planlanıyor.

WhatsApp'ın WP Store'dan kaldırılmasına ilişkin açıklama geldi

Uzun yıllardır mobil dünyasında var olan ve halihazırda en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi olmayı başaran WhatsApp kısa süre önce Windows Phone Store'dan kaldırıldı. Windows Phone kullanıcılar uygulama mağazasında söz konusu uygulamayı indirmek istediğinde "Aradığınız içerik bulunamadı" şeklinde bir uyarı ile karşı karşıya kaldı. Neyse ki konuya ilişkin açıklama resmi makamlardan geldi. WhatsApp'tan yapılan açıklamaya göre uygulamanın Windows Phone Store'dan kaldırılması teknik sorunlarla ilişkili. Sorunların çözümü için şu an Microsoft ile çalışmalar sürdürülüyor. Teknik sorundan söz edilmedi ancak  bahse konu olan teknik sorun, kısa süre içerisinde dağıtımı başlayacak Windows Phone 8.1 güncellemesiyle ilgili olabilir. 

Windows Phone kullanıcıları bir süre daha popüler mesajlaşma uygulamasına erişemeyecek. Mevcut uygulamayı kullananlarda ise şu an için herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.