Mobil

Wi-Fi sorunu hala bazı Nexus 4 ve Nexus 7 modellerini etkiliyor

XDA geliştiriciler forumunda dile getirilen problemle ilgili Google'ın araştırmaları devam ederken, yakın zamanda konuyla ilgili güncelleme beklenmektedir.

Wi-Fi sorunu hala bazı Nexus 4 ve Nexus 7 modellerini etkiliyor

Android 4.2 sürümünü kullanan bazı Nexus 4 ve Nexus 7 modellerinde Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunların yaşandığı hala bildiriliyor. Bağlantının normal sinyal gücüne rağmen sorun oluştuğuna dair şikâyetler, özellikle XDA forumunda bir hayli tartışılıyor.

Bazı cihazlarda oluşan durumla ilgili Google’ın uzun süredir çalışma yaptığı ve sorunun kaynağın tespit edildiği bildirildi. Tarama bölümünde oluşan hatanın kanal seçiminde, ARP filtreleme yöntemini başarılı ile sağlayamadığı anlaşıldı. Sorun çözümü noktasında XDA geliştiricileri bir çözüm önerisi üretirken, Google’ın ise konuyla ilgili yakın zamanda bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Sorunun oluştuğu cihazların büyük bölümünün ise Amerika’da olduğunu bildirelim.
1360483778_google-nexus-refresh.jpg

Yorumlar
dogan
vallahi ben hic sorun yaşam adim.
Cevapla
ser
evet ara sıra dalgalanmalar oluyor nexus4 de
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.