Mobil

Windows 10 Mobile yolun sonuna geldi!

Microsoft'un mobil cihazlar için büyük umutlarla geliştirdiği Windows 10 Mobile işletim sistemine sunduğu desteği bu yıl içinde sonlandırıyor. Windows Mobile 10 için yolun sonuna gelindi.

Windows 10 Mobile yolun sonuna geldi!

Yazılım devi Microsoft'un bir dönem büyük yatırımlar yaptığı ve mobil cihazlarda kullandığı işletim sistemi Windows 10 Mobile için yolun sonuna gelindi. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre işletim sistemine verilen destek bu yıl Aralık ayından itibaren sonlandırılacak.

Windows 10 Mobile yolun sonuna geldi!

Yapılan açıklamaya göre işletim sisteminin desteği Aralık ayından itibaren sonlandırılıyor. Ancak kullanıcıların verilerini yedeklemeleri ve bilgilerini alabilmeleri için bazı uygulamalar 2020 yılının Mart ayına kadar çalışmaya devam edecek. Windows Mobile 10 en son güncellemesi 2017 yılının Ekim ayında gelmişti. 1709 kodlu bu güncelleme için verilecek son destek tarihi ise Aralık 2019 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapan Microsoft telefonlara göre verilecek desteklerin ne zaman sonlandırılacağını da duyurdu. Bu açıklamayı firmanın internet sayfasından okuyabilirsin.

Öte yandan Microsoft yaptığı açıklamada Windows Mobile 10 işletim sistemli telefon kullananlara iOS ya da Android işletim sistemli cihazlara geçmelerini önerdi.

Bir dönem Türkiye pazarında da satılan Windows telefonları son dönemde piyasadan çekilmişti. Şu an satışta olan Windows 10 Mobile işletim sistemli telefon olmasa da bir dönem birçok Microsoft ve Nokia telefonu satılmıştı. Eğer halen bu tarz bir telefonu aktif olarak kullanıyorsunuz yedeklerinizi almayı unutmamanızı öneriyoruz.

Yorumlar
yakup
demekki yazılım geliştirici müdendis bulamamış koskoca firmadan ummazdım bişekilde kendi yazılımını geliştirmenin yolunu bulurdu eğer yazılımı geliltiremesse kendi kitlesini kaybedecektir
Cevapla
Sahin
Koskoca windows bir telefona yazılım geliştirici bulamadımı yani koskoca yazılım devi içler acısı fazla uzak değildir ama apple da bu yüzden gidecek uygulamalara ne kadar geliştirici bulsada sistem daima kapalı kaldığı sürece belli bir kullanıcı kitlesi olacak belki bunu bile kaybedecek koskoca BlackBerry nokia simens daha ne firmalar yolun sonuna gelmediki windowsla apple aynı kaderi paylaşacaklar bir gün
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.