Mobil

Windows 10 Mobile’a ait ekran görüntüleri yayınlandı

Microsoft yeni güncellemelerle sistemi daha kararlı hala getirmeyi sürdürüyor.

Windows 10 Mobile’a ait ekran görüntüleri yayınlandı

Microsoft, yayınlanma tarihi henüz açıklanmadığı Windows 10’un mobil sürümünü geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Windows 10 Mobile Yapı 10158 güncellemesine ilişkin bir video yayınlanmış ve söz konusu içerikte sisteme birçok yeni özelliğin eklendiği görülmüştü. Bunların başında mağaza ve Microsoft Edge tarayıcısı için kutucuk animasyonunun eklenmesi, 576p çözünürlükte 120fps video çekim özelliği, yenilenen cüzdan uygulaması ve daha birçok iyileştirme geliyor. 

Şimdi ise 10158 yapı numarasına ait yeni yazılımın Lumia 830 üzerinde çalıştırıldığı görüldü. XDA geliştiriciler forumunda bir kullanıcı tarafından çalıştırılan yeni sürüme ilişkin kimi gelişmelere de değinilmiş. 

Sistem, 10149 yapı numaralı güncellemeye göre daha da hızlandırılırken, mağaza uygulaması beta sürecinden çıkıyor. Bir diğer gelişme ise Edge tarayıcısı yeni bir sürüme kavuşuyor olması. 

1436335731_windows-10-mobile-build-10158.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.