Mobil

Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü çok sayıda hata nedeniyle sınırlı modeller için yayınlandı

Windows 10'un güncelleme sürecine önümüzdeki günlerde üst düzey akıllı telefonlar da dahil edilecek.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü çok sayıda hata nedeniyle sınırlı modeller için yayınlandı

Microsoft geride bıraktığımız gün itibariyle Windows 10'un Teknik Önizleme sürümünü mobil cihazlar için dağıtıma sundu. Windows Insider programının bir parçası olan kullanıcılar güncellemeyi indirerek mobil işletim sisteminin en güncel sürümünü tecrübe etme şansı yakaladı. Windows 10'un Teknik Önizleme sürümü Lumia 630,  Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 ve Lumia 830 için yayınlandı.

Microsoft ilk aşamada güncellenecek cihazlar içerisinde üst düzey herhangi bir model eklemedi. Yazılım devinin kıdemli yöneticilerinden Joe Belfiore konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Lumia 1520 de dahil olmak üzere eski amiral gemisi modellere Windows 10'un Teknik Önizleme sürümünü getirmek için çalıştıklarını bildirdi.

Belfiore'a göre önizleme sürümünde hala çok sayıda sorun var ve güncelleme bu sebeple sınırlı sayıda model için yayınlandı. Microsoft'un Windows 10'un nihai sürümünü yaz aylarında dağıtması bekleniyor. O döneme kadar kullanıcılar tarafından rapor edilen hatalar çözüme kavuşturulacak.

Dilerseniz alt bölümdeki videoda Windows 10'un Lumia 830'da nasıl göründüğüne göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.