Windows Phone 8 2012'de geliyor!

Nokia firması Windows 8 Phone işletim sistemi yüklü akıllı telefonlarını 2012 yılında piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Windows Phone 8 2012'de geliyor!

Nokia'nın Lumia serisi Windows Phone işletim sistemi ile çalışıyor. Windows Phone işletim sistemi çok fazla ilgi görmese de Nokia'nın vazgeçilmezi oldu. Yeni gelen haberlere göre Firmanın Lumia serisi 2013 yılından önce 2012 yılında Windows Phone 8 işletim sistemiyle birlikte piyasaya sürülecek.

1337328297_windowsphone-8.jpg

Nokia, bu konuda resmi bir açıklama yapmadı. Bu bilgiler İsrailli Techit.co.il web sitesi haberi ve çok sağlam bir kaynaktan aldıklarını söylüyorlar. Site bunun bir dedikodudan ibaret olmadığını ve kaynaklarının sağlam olduğunu iddia ediyorlar.

Nokia ile Microsoft şu aralar sıkı çalışma içerisindeler. Bu iki firma güçlerini birleştirip akıllı telefon pazarında lider olmak için çabalıyorlar. Nokia'ya bu konuda güvenen Microsoft, Windows 8 Phone işletim sistemiyle birlikte mobil sektörde çıkışa geçmeyi planlıyor. Piyasaya sürülecek olan yeni Windows 8 Phone işletim sisteminin yeni özellikleri ise çok çekirdekli işlemci, MicroSD kart desteği, yüksek ekran çözünürlüğü ve yüksek uyumluluk desteği olacak.